Munzur’da kayıp iki kardeşi arama çalışmalarında bugün de bir ize rastlanmadı

Dersim’de sarımsak toplamak için gittikleri Munzur Vadisi Milli Parkı’nda kaybolan iki kardeşin bulunması için başlatılan arama çalışmalarında bugün de bir ize rastlanmadı.

Elazığ’dan Dersim’e gelerek Munzur Vadisi’ne sarımsak toplamaya giden Mehmet (37) ve Bozkurt Aydemir (45) kardeşlerin kaybolması üzerine başlatılan arama çalışmaları 6’ncı gününde de devam etti. AFAD Müdürlüğü koordinesinde başlatılan arama çalışmalarında, yaklaşık 250 kişilik ekip, arama çalışmasında yer alıyor.

Helikopter, iz arama köpekleri, İHA ve dronelerin de kullanıldığı aramalarda ekipler, iki kardeşin kaybolduğu Munzur Vadisi’ndeki Venk, Bali, Asi ve Laç dereleri ile Peter ve Çıralı mahalleleri mevkisindeki orman ve dağlık alanlarda arama faaliyeti yürütüyor.

Ekiplerce bugün yapılan çalışmalarda Aydemir kardeşlerle ilgili bir ize rastlanmadı.

Mühittin Aydemir, kayıp kardeşlerin babası Fotoğraf: AA

Baba Mühittin Aydemir, olay yerinde gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları ifade etti: “Bunlar iki üç hafta önce yine buranın bir insanıyla buraya sarımsak toplamaya gelmişler. Bu sefer iki kardeş tek gelmişler. Burada telefon çekmediği için o gün irtibatımız kesildi. Akşam namazından sonra ancak haberimiz oldu. ‘Bunlara mutlaka büyük ihtimalle bir şey olmuştur’ diye düşündük. O saatten sonra AFAD’ı aradık. Yanılmıyorsam saat 03.00 civarlarında burada arabayı buluyorlar. Sabah ben de olay yerine geldim. O zaman asker aramaya başladı.”

Kaynak: AA