Müzisyenlere destek için ‘Her Park Bir Mutluluk Sahnesi’ projesi başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde zor günler geçiren müzisyenlere destek amacıyla “Her Park Bir Mutluluk Sahnesi” projesini başlatıyor.

16 Haziran günü gerçekleşecek konserlerle başlayacak “Mutluluk Sahnelerinde” müzisyenlere nakdi destek sağlanacak.

Büyükşehir Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ekonomik zorluk yaşayan esnaftan çalışana kadar birçok meslek grubuna nakdi yardım sağlamayı sürdürüyor. Daha önce Ankaralı müzisyenlere ve müzik gruplarına hem nakdi hem de tanıtım desteğinde bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Müzik ve mutluluk başkentin sokaklarını her zaman dolduracak” sözleriyle yeni bir destek projesini açıkladı.

“Her Park Bir Mutluluk Sahnesi” adıyla başlayan projeyi sosyal medya hesapları üzerinden tanıtan Yavaş, Ankara’nın farklı parklarında kurulacak mutluluk sahneleri ve programına ait takvimin belediyenin internet adresi üzerinden takip edilebileceğini belirtti.

Proje ilk hafta 7 parkta ve 68 sanatçıyla başlayacak

Projenin, hem müzisyenlere ekonomik yönden destek olacağını hem de Ankaralıların yaz akşamlarında sosyal mesafeyi dikkate alarak müzik dolu akşamlar geçirmelerini sağlayacağını belirterek, şunları kaydetti:

“Başkentimizi Mutluluk Sahneleri ile dolduruyoruz. İlk hafta 7 park ve 68 sanatçı ile başlayıp devamında artıracağımız haftalık mutluluk programlarımıza başlıyoruz. Sahneler bestesiz, müzisyenlerimiz desteksiz, Ankara sanatsız kalmayacak.” 

16-19 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek programda, halk müziğinden, sanat müziğine, Rock müzikten Blues’a kadar çeşitli konserlerin yer alacak. Programa “ankara.bel.tr” adresinden erişilebilecek.

Proje dışındaki nakdi ödemeler devam edecek

Parklarda düzenlenecek programların yanı sıra daha önce 3 ay nakdi ödeme gerçekleştiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, müzisyenlere yeniden nakdi destekte bulunacak.  Konu ile ilgili olarak sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımda bulunan Yavaş, “Müzisyenlerimize 500 TL nakdi yardım ödemelerimizi de bu hafta içi tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

Yeni1Mecra