NUJ: Gazeteci Mehmet Aslan derhal serbest bırakılsın

İngiltere Ulusal Gazetecilik Sendikası (NUJ) tutuklanan MA muhabiri Mehmet Aslan için dayanışma mesajı paylaşarak Aslan’ın serbest bırakılmasını istedi.

NUJ Genel Sekreteri Michelle Stanistreet: “Türkiye’deki gazetecilere sonu gelmeyen saldırılar sona ermeli ve özgürce işlerini yapabilmeleri için rahat bırakılmalıdır.”

İngiltere Ulusal Gazetecilik Sendikası (NUJ) Genel Sekreteri Michelle Stanistreet, yaptığı haberler gerekçe gösterilerek tutuklanan gazeteci Mehmet Aslan için Mezopotamya Ajansı’na dayanışma mesajı gönderdi. 

Aslan’ın serbest bırakılması çağrısında bulunan Stanistreet gönderdiği mesajda, “Kürt haber ajansı Mezopotamya Ajansı muhabiri Mehmet Aslan’ın evi basılıp elektronik eşyaları ve kitaplarına el konulduktan sonra tutuklandığına dair haberi gördük. Bu durum Türkiye’nin bu yıla da gazetecileri taciz edip tutuklayarak başladığını gösteriyor. Aslan derhal serbest bırakılmalıdır ve Türkiye’deki gazetecilere sonu gelmeyen saldırılar sona ermeli ve özgürce işlerini yapabilmeleri için rahat bırakılmalıdır” ifadelerini kullandı. 

MA