Nusaybin’de 3 gündür su yok, yetkililerin telefonu kapalı

Nusaybin’de 3 gündür su kesintileri yaşanırken, konuya dair MARSU yetkililerinden açıklama gelmediği gibi kurumun telefonlarına da ulaşılmıyor.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde 3 gündür su kesintisi yaşanıyor. İlçeye bilinmeyen bir nedenle 3 gündür su verilmemesine rağmen herhangi bir yetkiliden açıklama da yapılmadı. Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MARSU) Genel Müdürlüğü ile MARSU Nusaybin Şube Müdürlüğü’nden bilgi almak isteyen yurttaşlar, kesintilerin nedenine dair bilgi alamazken, MARSU Nusaybin Şubesi’nin telefonlarına da ulaşılamıyor.

Kesintilere dair yetkililerden bilgi alınmaması üzerine yurttaşlar, tanıdıkları kimi MARSU personellerinden bilgi almaya çalıştı. Personeller şifai olarak kesintilerin nedeninin Kızıltepe ve Artuklu ilçelerine su verilebilmesi için Nusaybin’e su veren pompa sisteminin basıncının düşürülmesi olduğunu ve kesintinin bu sebeple yaşandığını belirtti.

‘Eve kapattılar su yok’

Resmi bir açıklama yapılmaması yurttaşların tepkisine neden oldu. İlçede 3 gündür devam eden kesintiye tepki gösteren yurttaşlar, “Tam kapanma ile herkesi evlerine kapattılar ama 110 bini aşkın insanın yaşadığı ilçeye su vermiyorlar. İnsanlar evlerinde susuz ne zamana kadar bekleyecekler. Eve kapanın deniliyor ama suyumuz yok, elektrikler sürekli kesiliyor. Kimsenin umurunda değil halkın ne yaşadığı. Bu yapılan bir zulümdür. Yetkililer tüm telefonları kapatmış, tek bir açıklama yapmıyorlar. Yetkililerin bir açıklama yapmasını, ilçeye su verilmesini bekliyoruz” çağrısında bulundu.

Telefonlar kapatıldı

Mezopotamya Ajansı’nın (MA) ulaşmaya çalıştığı MARSU Genel Müdürlüğü’nün telefonlarına da cevap verilmedi. MARSU’nun 0482 502 12 00/01/02/03 no’lu telefonlarının tamamı ilk aramada çalmasına rağmen sonraki aramalarda meşgul çaldı.

MA / MARDİN