Öldürülen Yağmur Tayhan’ın faili yakalandı

Didim’de kaybolduktan sonra cansız bedeni bulunan Yağmur Tayhan’ın faili olarak babasının iş yeri komşusu gözaltına alındı.

Aydın’ın Didim ilçesinde kaybolduktan iki gün sonra cansız bedeni boş bir arazide bulunan 16 yaşındaki Yağmur Tayhan cinayetiyle ilgili bir kişi gözaltına alındı. Bu sabah Cumhuriyet Mahallesi’nde devriye görevini sürdüren ekipler, yol kenarındaki bir arazide vücudunda çok sayıda kesik izi bulunan cansız bedene ulaştı. Ailenin teşhisi sonucu cansız bedenin Tayhan’a ait olduğu belirlendi.

Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışması sonrası Didim Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Tayhan’ın cenazesi otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Cesedin bulunduğu yerin, babasına ait lokma dükkanına yaklaşık 100 metre mesafede olduğu belirtildi.

Tayhan’ın kaybolduğu gün, bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde çocuğun yalnız olarak yolda yürüdüğü ve elinde bir poşet olduğu görüldü.

Tayhan’ın, babasının iş yeri komşusu N.C. isimli erkek tarafından evinin terasında öldürüldüğü ortaya çıktı. Fail, Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından bir parkta otururken yakalanıp gözaltına aldı. N.C.’nin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

MA / AYDIN