Ölüm orucundaki İbrahim Gökçek için konser başvurusu yapılacak

Halkın Hukuk Bürosu, cezaevinde olmayan Grup Yorum üyeleri ile birlikte ölüm orucundaki İbrahim Gökçek’i yaşatmak için İstanbul Valiliği’ne konser başvurusunda bulunacağını açıkladı.

Açıklamada, tutuklu Grup Yorum üyeleri için de tahliye talebinde bulunulduğu belirtildi.

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek

Halkın Hukuk Bürosu, twitter hesabından ölüm orucunun 323’üncü gününde olan müvekkilleri Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in konserlerinin yapılabilmesi için ölüm sınırına geldiğine dikkat çekti. Halkın Hukuk Bürosu, videolu yaptığı açıklamada, Grup Yorum’un taleplerinden ikisini öne çıkardığını belirterek, “Bunlardan bir tanesi tutuklu üyelerinin tahliye edilmesi bir tanesi konser yasaklarına son verilmesi. Bu konuda avukatları olarak bizler, tutuklu Grup Yorum üyelerinin tahliye edilmesi için tekrar dosyalara tahliye taleplerinde bulunduk.” dedi.

‘İstanbul Valiliğine konser başvurusunda bulunacağız’

İstanbul Valiliğine Grup Yorum’un dışarıda kalan üyeleriyle birlikte konser başvurusunda bulunacaklarının belirtildiği açıklamada, “Bu konser başvurularının derhal kabul edilmesini istiyoruz.” denildi.

‘Konser başvuruları kabul edilsin İbrahim yaşasın’

Ölüm orucunu sürdüren İbrahim Gökçek’in ziyaret edildiğinin ifade edildiği açıklamanın devamında şunlar kaydedildi:  

“Ziyarette gördüğümüz üzere durumu giderek ağırlaşmakta ve hayati riski artmaktadır. Bu taleplerin ivedilikle gerçekleşmesi, tutuklu üyelerin tahliye edilmesi ve konser başvurusunun derhal kabul edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle yetkilileri, İçişleri Bakanlığı başta olmak üzere Cumhurbaşkanlığı ve Valiliği göreve davet ediyoruz. Konser başvuruları kabul edilsin, İbrahim yaşasın.”