Ortaokul öğrencileri için çalışma fasiküllerinin 7. ve 8. üniteleri yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaokul öğrencilerine yönelik hazırladığı çalışma fasiküllerinin 7. ve 8. ünitelerinin yayımlandığını bildirdi.

MEB’den yapılan yazılı açıklamada, ortaokul öğrencileri için yıl içinde üniteler tamamlandıkça yayımlanan çalışma fasiküllerinin 7. ve 8. ünitelerinin “meb.gov.tr” ve http://odsgm.meb.gov.tr” adresinde erişime açıldığı bildirildi. Açıklamada, fasiküllerin 5, 6, 7 ve 8. sınıf düzeylerinde Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, 8. sınıflar için T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük branşlarının her ünitesi için ayrı bir kitapçık olacak şekilde hazırlandığı kaydedildi.

41 fasikülde 3 bin soru yer alıyor

Açıklamada, fasiküllerde çeşitli soru türlerinin yanı sıra eşleştirme ve bulmaca gibi etkinliklere de yer verildiği aktarılarak, “Hazırlanan 41 fasikülde 3 bin soru yer alıyor.” denildi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ortaokul öğrencileri için bugüne kadar 317 fasikülün erişime açıldığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Gençler, uzaktan eğitim sürecinde sizler için hazırladığımız destek çalışmalarına yenilerini ekleyerek kaynak desteğimizi büyütüyoruz. Bugün yayımladığımız 41 yeni fasikül ile birlikte kaynaklarımızdaki soru içeriği sayısı 23 bine ulaştı. Fasiküllerde soru türlerinin yanı sıra eşleştirme ve bulmaca gibi etkinliklere de yer verdik. Farklı soru türleri üzerinde deneyim kazanacağınız fasiküllerin çalışmalarınızı pekiştirmenizde yardımcı olacağına inanıyorum. Uzaktan eğitim sürecinde sürekli yeni destekler sunarak yanınızda olmaya devam edeceğiz.”

Yeni1Mecra