Oturma eylemini sürdüren Şenyaşar ailesine polis müdahalesi

Şanlıurfa Adalet sarayı önünde “adalet” talebiyle oturma eylemini sürdüren Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar’a müdahale eden polis, dövizlerin yer aldığı şövalelere el koydu.

Polis Şenyaşar ailesinin oturma eylemi sırasında taleplerinin yer aldığı dövizlerin bulunduğu şövalelere el koydu

Urfa’nın Suruç İlçesi’nde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının işyeri ve hastane saldırılarında eşi Hacı Esvet Şenyaşar ve çocukları Adil ile Celal’i kaybeden, Fadıl adlı oğlu tutuklanan Emine Şenyaşar’ın oğlu Ferit Şenyaşar ile 17 gündür sürdürdüğü oturma eylemine polis müdahale etti.

Polis, Şenyaşar ailesine taleplerini yazdıkları dövizlerin yer aldığı şövalelere, konuldukları yerin “kamu binası” olduğu gerekçesiyle izin vermeyeceklerini belirterek, zorla şövalelere el koydu.

‘Öldürseniz de buradan bir adım geri atmam’

Uzun bir süre şövalelerin alınmasını engellemeye çalışan Ferit Şenyaşar, “17 gündür buradayız. Bu güne kadar bize ne dediyseniz yaptık. İlk başladığımızda içerdeydik bizi çıkardınız. Bundan sonra öldürseniz de buradan bir adım geri atmam.” diyerek tepki gösterdi. 

Müdahaleye çekmeleri engellenen gazeteciler GBT uygulaması

Öte yandan basın çalışanlarının “yeterince” görüntü aldıkları gerekçesiyle müdahale anını çekmesini engelleyen polis, basın çalışanlarına Genel Bilgi Taraması (GBT) yaptı. Şövalelere el koyan polis, aileyi ablukaya aldı. Anne Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar polis ablukasında “adalet” talebiyle oturma eylemini sürdürüyor.

MA – URFA