Öykü Arin’in annesinden FOX TV’ye tepki: Anlatmamıza rağmen yanlış bilgiyle yanılttılar…

FOX TV’de yayınlanan Mucize Doktor adlı dizide kök hücre bağışıyla ilgili insanların yanlış yönlendirildiğini adeta bağışın engellenmesine yönelik sahnelerin yer alması üzerine Öykü Arin’in annesi Eylem Şen tepki gösterdi.

Sosyal medya hesaplarından  “UYARIYORUZ” başlığıyla yaptığı açıklamada Şen,”6 Şubat 2020 Perşembe günü Fox TV’de yayınlanan “Mucize Doktor” dizisinde halkımızı yanıltabilecek sahneler olmuştur. Kök hücre bağışı konusunda yıllardır ve son 1 yılda yoğun bir şekilde sürdürülen çalışmalar içerisinde, bağış yapmanın, kök hücre bağışı yapan kişinin sağlığına bir zarar vermediğini anlatmamıza rağmen dizide yer alan bir sahnede yanlış anlaşılabilecek ve bağış yapmak isteyenleri korkutacak görüntüler yer almıştır.
Halkımızın sevdiği düşünülen ve bazı konularda farkındalık yarattığına inanılan dizinin yapımcısını, yönetmenini ve senaristini bu SORUMSUZCA DAVRANIŞTAN DOLAYI KINIYORUZ.
Kök hücre bağışının bilinen, kanıtlanmış hiçbir yan etkisi yoktur. Kalp krizine neden olduğu algısına neden olabilecek sahneleri kınıyoruz.
Herkesi sorumlu davranmaya ve çocuklarının, sevdiklerinin iyileşmesi için kök hücre bekleyen insanların umutlarına saygı göstermeye davet ediyoruz “ mesajını paylaştı.

Kayıtsız kalıp açıklama dahi yapmadılar

Bu tarz yaklaşımların kök hücre bağışı için bağışçıyı yanlış bilgilendirdiğini, adeta engellediğini belirterek twitter’dan tepki gösteren Şen şunları kaydetti: “Kök hücre bağışı ile ilgili sahne korkutucu derecede yanlış! İlik nakli böyle bir komplikasyona neden olmaz. Ama dizideki sahne insanların kafasını karıştırır,korkutur. Bağışçı olmasını engeller. Ve belki de bu yüzden nakil bekleyen bir çocuk hayatını kaybeder!”

Şen’in paylaşımları sonrası çok sayıda insan kanaldan ve dizi senaryo ve yapımcılarından yanıt istedi. Açıklamaya rağmen kanal ve dizi ekibi kayıtsız kalıp açıklama dahi yapmadı…