Oyun oynarken tandıra düşen çocuk ağır yaralandı

Iğdır’da 3 yaşındaki Fatma Nur Çakmaz adlı çocuk evin bahçesinde oyun oynarken tandıra düşerek ağır yaralandı. Ayak ve bacaklarında 2. ve 3. derece yanık oluşan Fatma Nur’un tedavisi sürüyor.

AA’nın haberine göre; Iğdır’da yaşayan Ayşe Çakmaz ekmek pişirmek üzere evlerinin bahçelerinde bulunan tandırı yaktı. Hamuru almak üzere mutfağa giden Ayşe Çakmaz, bu sırada bahçede oyun oynayan 3 yaşındaki kızı Fatma Nur’un bağırmasını duyarak bahçeye döndüğünde kızının tandıra düştüğünü gördü. Fatma Nur’u tandırdan çıkaran Ayşe Çakmak hemen 112 acil servisi aradı. Iğdır Devlet Hastanesine kaldırılan Fatma Nur burada yapılan ilk müdahalenin ardından Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Merkezi’ne sevk edildi.

‘Zeminde yapılan tandırları değiştirin’

5 gün önce yaşanan olayda bacak ve ayaklarında 2 ve 3. derecede ağır, ellerinde ise hafif yanıklar oluşan Fatma Nur’un, yoğun bakım servisinde tedavisi sürerken olaya ilişkin baba Sadullah Çakmaz AA muhabirine bilgi verdi. Sadullah Çakmaz, “Eşim mutfaktan hamur almaya gittiğinde kızım tandıra düştü. Tandırımız da eski yapı olduğu için çocuk görmüyor ve direkt içine düşüyor. Kalçası, bacak ve ayakları derin şekilde yandı. İnşallah tez zamanda kızım kurtulur.” diye konuştu. Kızının ayak parmaklarının ağır şekilde yandığını ifade eden Çakmaz, parmak uçlarının kesilme ihtimalinin de olduğunu aktardı. 

Sadullah Çakmaz, kızının tedavisini sürdüren doktor ve hastane personellerine teşekkür ederek, “Aileler dikkatli olsunlar. Eskiden kalma ve zeminde yapılan tandırları değiştirsinler, yüksek tandırlar yapsınlar. Bizim canımız çocuğumuzun canı yandı, onların yanmasın.” dedi.