Oyuncu Ayşegül Atik son yolculuğuna uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybeden Oyuncu Ayşegül Atik, sevenleri tarafından alkışlarla son yolculuğuna uğurlandı. 

Oyuncu Ayşegül Atik, yaklaşık 1,5 aydır kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Ayşgül Atik için Erenköy Galip Paşa Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Ayşegül Atik’in ailesi ve yakınlarının yanı sıra Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ve sanat dünyasından isimler katıldı. Törende Atik’in yakınları göz yaşlarını tutamadı.

Oyuncu Ali Atik

Atik’in eski eşi Ali Atik, oyuncunun son yıllarda kanser hastalığına yakalandığını belirtti. Ayşegül Atik’in çok çaba gösterdiğini ancak kanseri yenemediğini belirten Atik, “Hayatın kaçınılmaz sonlarından biri de bu. Yapacak bir şey yok. Üzüntülerimiz çok fazla ama geriye dönüp bakıldığında ona olan bu sevgi selini görmek ve yaşamak çok büyük mutluluk.” şeklinde konuştu.

Sanatçının oğlu Alper Atik ise annesiyle son günlerinde hep beraber olduklarını belirterek, 2-3 yıllık bir sürecin son 1,5 ayını hastanede tedaviyle geçirdiğini söyledi. Üzüntülerini paylaşarak acılarının büyük olduğunu söyleyen Alper Atik, annesinin herkesin gönlünde taht kurmuş biri olduğunu belirtti.

Atik’in cenazesi kılınan namazın ardından alkışlarla uğurlandı. Ayşegül Atik’in cenazesi Başıbüyük Mezarlığı’na defnedildi.

Ayşegül Atik Kimdi?

Ayşegül Atik, 1948’de Ankara’da dünyaya geldi. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olan usta oyuncu, alışveriş sonrasında fiş almanın önemine dikkati çekmek için “Önce alışveriş sonra fiş” sloganıyla hazırlanan reklamla hafızalarda yer edinmişti.

Yakın Doğu Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesinde dersler veren Ayşegül Atik, “En Son Babalar Duyar” dizisinde de rol almıştı.

Sanatçı, “Şen Yuva” ve “Kısmetim Otel”, “Kartallar Yüksek Uçar”, “Sen de mi Şakir”, “Alıştık Artık” gibi yapımların yanı sıra Devlet Tiyatrosunda “Gömü”, “Ezgiler Ezgisi”, “Ceza Kanunu”, “Yollar Tükendi”nin de aralarında bulunduğu birçok oyunda rol almıştı.

AA – İSTANBUL