Özdağ’dan Paylan’a tehdit: Sen de zamanı gelince Talat Paşa deneyimi yaşayacaksın

Bağımsız Milletvekili Özdağ, HDP Milletvekili Paylan’ı “Sen de zamanı gelince Talat Paşa deneyimini yaşayacaksın.” diyerek tehdit etti.

Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ, sosyal medya hesabı Twitterdan “Ermeni soykırımı” tartışmaları üzerinden HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’ı tehdit etti. Paylan, Twitter hesabından “106 yıl sonra, Soykırımın mimarı Talat Paşa isimli caddelerde yürüyoruz. Talat Paşa isimli okullarda çocuklarımızı okutuyoruz. Almanya’da bugün Hitler isimli caddeler olsaydı, Hitler isimli okullarda çocuklar okusaydı nasıl bir Almanya olacaksa, öyle bir Türkiye’de yaşıyoruz.” paylaşımını yapmıştı.

Paylan’ın bu paylaşımını alan Özdağ, Paylan’ı şu sözlerle tehdit etti:

“Terbiyesiz tahrikçi adam. Çok memnun değilsen çek git cehennemin dibine. Talat Paşa vatansever Ermenileri değil senin gibi arkadan vuranları sürdü. Sen de zamanı gelince bir Talat Paşa deneyimi yaşayacaksın ve yaşamalısın.”

Özdağ’ın tehdidine karşı çok sayıda kişi tepki gösterdi. Ancak Özdağ, gelen tepkileri de etiketleyerek suçlama ve hakaretlerine devam etti.

İHD’den suç duyurusu

İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin de, yaptığı açıklamada İHD Irkçılık Ayrımcılığa Karşı Komisyonu olarak Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti. Keskin, “Keşke bizden önce, bir ‘gerçek hukukçu savcı ‘ çıksa da, soruşturma açsa.. Bir umut işte…” dedi.

Yeni1Mecra