Özkoç’tan, AKP’li Yavuz’a: Sözünü tut, istifa et

Engin Özkoç – CHP Grup Başkanvekili

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un yenilenen İstanbul seçimleri sırasında söylediği “Hiçbir şey olmamış ise biz diyoruz ki kesinlikle bir şeyler oldu” sözünü sosyal medya hesabından yayımladığı videoyla ispat etti ve Yavuz’u sözünü tutmaya, istifa etmeye çağırdı.

Özkoç yaptığı yazılı açıklamada, Ali İhsan Yavuz’un tüm Türkiye’nin gözü önünde söylendiği sözleri bile inkar edecek noktada yalana sığındığını belirterek, “Yavuz açıkça yalan söylüyor ve ne yazık ki bunu ilk kez de yapmıyor. Kendisi milleti temsil etme yeterliliğine, vasfına sahip değildir, bir an önce istifa etmeli” dedi.

‘Canlı yayında söylediğini bile inkar ediyor’

Özkoç, şu değerlendirmeyi yaptı: “Ali İhsan Yavuz, ne yazık ki yalanı alışkanlık haline getirmiştir. Tüm Türkiye’nin önünde, canlı yayında söylediği ve bir şekilde kamuoyuna malolmuş sözlerini bile ‘böyle bir söz söylemedim, birisi ispat etsin istifa edeceğim’ netliğiyle inkara kalkışması, hepimizi şaşkına çevirdi. Vakit geçirmeden istifa etmeli ve bence biraz istirahat etmeli. Çünkü ne yazık ki ürettiği yalan siyaset, halkımızın algısına zarar vermenin yanı sıra bir bedel de yaratıyor.

Konuyu yalanla bulandırmak ayıptır. Ancak kendisinden açıklama beklediğim bir sorum var; 2015 valilik brifing raporunda yer alan depreme dayanıklı olmadığı için yıkılıp yeniden yapılması gereken 21, güçlendirilmesi gereken 39 okul hangileridir ve bu okullar için 2015’ten bu yana hangi işlemler yapılmıştır? Bir an önce, bizim yaptığımız gibi belgelerle kamuoyuna açıklamasını bekliyorum.”dedi.