Peker: ‘Bana kibar davrandılar, ailemin yanına döndüm’

Öğle saatlerinden beri haber alınamayan Sedat Peker, saat 00.22’de yaptığı sosyal medya paylaşımıyla ailesinin yanına döndüğünü, Dubaili yetkililerin, ülkede misafir olmasında bir sorun görmediğini ilettiğini belirtti

Dubai’den yayımladığı videolarla siyasetçilere suçlamalar yönelten organize suç örgütlü lideri Sedat Peker, öğle saatlerinden itibaren Dubai polisi tarafından tutulduğu iddialarını dolaylı olarak doğruladı.

Peker, Dubaili yetkililerin Birleşik Arap Emirlikleri’nde kalmasında sakınca görmediklerini, hakkında suikast ihbarları aldıklarını söylediklerini aktardı.

‘Karşılıklı sohbette bulunduk’

Peker, sosyal medya üzerinden şu paylaşımları yaptı:

“1-Kıymetli dostlarım, öğle saatlerinden itibaren kaldığım mekandan yetkililerle beraber ayrıldım. Şu an kaldığım mekana, ailemin yanına geri geldim. Hakkımdaki iddiaların yoğunluğu nedeniyle karşılıklı sohbette bulunduk.”

“2-Şahsım hakkında herhangi bir Interpol kararı olmadığı için, tüm herkes gibi ülkelerinde misafir olarak bulunduğumu söylediler. Hakkımda birçok suikast ihbarı olduğunu bana ilettiler, hepimizin bildiği gibi.”

“3-Ülkeden ayrılmamda veya ülkede kalmamda herhangi bir sorunun olmadığını da bana ilettiler. Aydınlık Gazetesi’nde yazan SAT timlerinin ve MİT timlerinin yaptığı operasyonla yakalandığım asla doğru değildir.”

“4-Zaten ben uluslararası hukuka göre aranan bir kişi değilim. Bu sebeple yüce devletimizin bana resmi bir operasyon düzenleyebilmesi de mümkün değildir. Her normal insana davrandıkları gibi bana da kibar bir şekilde davrandılar.”

“5-süslü sülü, benim ahiretliğim, derin mehmet, pelikancılar ve diğer zevatın tamamı; bizde söz namus. Eğer ölmez sağ kalırsak, bu hikayeyi tamamlamaktan geri durmayacağız.

“6-Tabi ki bu süre zarfında gereği eğer yapılmazsa, yapmayanlarla ilgili söyleyecek sözlerimiz de elbet olacaktır. Beni sevdiği için dua edenlere, beni sevmediğinden dolayı sadece çocuklarıma ve aileme iyi dilek dileyenlere tüm kalbimle teşekkür ederim.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK”

Yeni1Mecra