Peker: Milletvekili istedi, Hürriyeti ben bastırttım

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, yayınladığı 6’ıncı videoda Hürriyet gazetesine yapılan saldırıyı bir milletvekilinin istemi üzerine kendisinin yaptırdığını açıkladı.  

Sedat Peker

Günlerdir çeşitli iddialarıyla gündemde olan organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Youtube üzerinden 6’ncı videosunu “Zaferin büyüklüğü verilen mücadelenin zorluğuyla ölçülür” başlığı ile yayınladı.

Bazı kişilerin mesajlar yazarak kendisine akıl verdiğini belirterek, onlara teşekkür eden Peker, “Kardeşlerim bu benim hikâyem. 1,5 senedir sıkıntıları ben yaşadım, ben acı çektim, benim kızım göz yaşı döktü. O yüzden dolayı bana akıl vermeyin. Parça parça koparacağım, canlarını yakacağım. Onları vallahi mahvedeceğim.” dedi.

Bu işlerin nasıl başladığının hep sorulduğunu belirten Peker, fitilin ilk ateşlenmesinin yazar Michel Rubin’in yazdığı bir yazı olduğunu söyledi. Peker, yazıda “Sedat Peker etki alanını bu şekilde geliştirmeye devam ederse, Tayyip Erdoğan sonrasında oraya simge olarak birinin seçilmesini sağlar arka perdeden de ülkeyi o yönetir” dendiğini ve bu yazının “tuzak” olduğunu düşündüğünü belirtti. Peker, “Dedim ki bu tuzak. Bize tuzak kurdular. Tayyip Erdoğan sonrasına kimin planları varsa bizi mahvedecekler dedim.” dedi.  

‘Ağar Elazığ ziyaretimi iptal etmemi istedi’

“Derin Mehmet” olarak nitelendirdiği Mehmet Ağar’ın kendisini arayarak Elazığ’a yapacağı ziyareti iptal etmesini istediğini öne süren Peker, kendisinin bu teklifi reddettiğini daha sonra Elazığ Valiliği’nin ziyaret gerçekleşmesin diye miting yasağı getirdiğini iddia etti. İkinci kırılma noktasının bu olduğunu ifade eden Peker, şu ifadeleri kullandı:

“Bana dedi ki ‘orada CHP’nin de yanı gün mitingi var. Bilgi geldi devletten karışıklık çıkacak.’ Dedim ki ‘abi bizim yetiştiğim kültürde şehit aileleri devlet başkanından bile önce gelir benim buraya gitmem lazım.’ Sonra ‘kalabalık tekrar görüşelim ben seni arayayım’ dedim. Sonra bir daha aradı kendisi. Dedim ‘abi ben orada en az 30 bin arkadaşın geldi bir miting yaparım hem de çok güzel olur.’ dedi ki ‘seni seviyorlar bizim oranın gençleri seni çok seviyor daha önce birçok ilde yaptın yine olur ama provokasyon çıkacak, çatışma çatışma saldırı’. Dedim ‘abi devletin polisi var.’ Sonra telefonu kapattık ama konu netleşmedi.”

‘İkinci kırılma noktası Elazığ mitinginin iptal edilmesi’

Sonrasında Elazığ’daki gazetelerde “Sedat Peker Elazığ mitingini iptal etti” şeklinde haberler çıktığına dikkati çeken Peker, “Ben de dedim ki açıklama yapın, arkadaşlarım hazır olun Elazığ’a gidiyoruz oradaki kardeşlerimizle buluşacağız. Sonra yine hükümetin içinde bakanlık yapan bir beyefendi o zaman özel kalem müdürü kendisi benim bir yakınımla görüştü ya oraya gitmesin karışıklık olacak diyor. O arkadaş da bana söyledi. Dedim ki ya şehit aileleri çağırdı, ahmet mehmet çağırsa iptal edeyim ama olmaz. Sonra valilikten karar çıkardılar. Güvenlik nedeniyle iptal edildi diye. İkinci kırılma noktası bu oldu” dedi. 

‘Boynumuzu eğmediğimiz için bizi kullanışsız gördüler’

“Bizi herhalde kullanışsız gördüler” diyen Peker, “Biz emir ve tahakküm altına girmeye ruh dünyamız uygun olmadığı için boynumuzu hiçbir suretle hiç kimseye eğmediğimiz için bizi herhalde kullanışsız gördüler. Kendi inanmadığım doğruya ne kendimi ne kimseyi sürüklemedim sürüklemem.” ifadelerini kullandı.

‘Çakma gazetecileri unuttuğumu sanmasınlar’

Peker, şu ifadeleri kullandı: “Çakma gazetecileri unuttuğumu sanmasınlar. Bunlar diyorlar ki ‘Suç örgütünün liderine inanılır mı?’ Cami hocasının dediğine mi inanacaksın, bu işler pis iş, pis işleri kim bilir pislikler (Süleyman Soylu’nun kendisine pislik demesine atfen) bilir… Dünyadaki en büyük skandallar cami hocalarının ya da bir kilise papazının anlattıklarından mı ortaya çıktı? Benim söylediklerimi etkisiz hale getirmek için üretebildikleri en büyük hikaye bu… 

Suç örgütü olmadan dünyada büyük skandallar ortaya çıkar mı ya da devletin içinden bir adam olmadan, cami hocası mı anlatacak skandal olacak bu işleri… Çakma gazeteciler siz ne verirlerse onu diyorsunuz, siz hediye, prim peşindesiniz, şerefiniz maaşınız kadar.”

‘Milletvekili rica etti Hürriyet’i ben bastırttım’

7 Eylül 2015’e Hürriyet Gazetesine yapılan taşlı sopalı saldırıyı da kendisinin yaptırdığını açıklayan Peker, şöyle konuştu: “Gazeteciler diyor ya ‘organize suç örgütünün dediğinden bir şey mi olur?’ Tamam, kendi yaptırdığımı anlatacağım, ispatlarıyla anlatacağım, delilleriyle. Hürriyet gazetesindekilerden, pambık Demirören ekibi dinliyor musunuz? Şatafatlı gazeteciler, ünvanlı gazeteciler, sizin gazetenizi ben bastırttım. Bak suç ikrarı yapıyorum. Hürriyet’i bastırmadan önce gelen milletvekilinin telefon sinyallerine de bakın, ismini söylemeyeyim ayıp olur, bakabilirsiniz. ‘Bizim gençlik kollarından bir takım arkadaşlar gidecek, eee, ama onlar profesyonel değil, sen böyle arkada’ dedi milletvekili, tamam dedim, ben gönderdim. Savcılar alın size ağır delil, ikrar; Milletvekili rica etti, ben de yaptırdım. Milletvekili rica etti böyle böyle diye… 

Eeee, Aydın Doğan yaşlı adam, bir yandan ölüm korkusu sardı, bir yandan devam eden mahkemeler, ben ölürüm çocuklarıma dert kalmasın, ondan sonra hoopp (Hürriyet gazetesinin Demirören’e satışı…) Senin (Demirören) oturduğun koltukta benim emeğim var, ben pisliğim siz temiz ha. Pambık Demirören, seni elime aldım, adım adım takip edeceğim, Azerbaycan, her şeyde…

Bir gün Tayyip Abi (Erdoğan) görecek, uluslararası ölçekte suç örgütleri var, ahtapot gibi, Türkiye’yi, çevre ülkeleri sarmışlar. Tüm dünyanın bir çok ülkesine çöreklenmişler. Çevresini saran bunları budayacağına inanıyorum.”

Kaynak: MA