Pınar Gültekin’i katleden Cemal Metin Avcı tutuklandı

Muğla’nın Ula İlçesi’nde kaybolduktan 5 gün sonra cansız bedeni ormanlık alanda bulunan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’i öldüren zanlı Cemal Metin Avcı tutuklandı.

Pınar Gültekin’i katleden zanlı Cemal Metin Avcı

Muğla’nın Ula İlçesi’nde üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in kaybolduktan 5 gün sonra cansız bedeni ormanlık alanda bulundu. Gültekin’in öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan Cemal Metin Avcı, jandarmada cinayeti itiraf etti. Buradaki işlemlerin ardından geniş güvelik önlemleri altında adliyeye sevk edilen Avcı, “canavarca hisle” cinayet işlemek suçundan tutuklandı.

Muğla Kadın Meclisleri kadın cinayetlerini protesto etti

Muğla Kadın Platformu adliyeye yürümek istedi

Öte yandan Muğla Kadın Meclisleri, Pınar Gültekin’in öldürülmesini, basın açıklaması ve yürüyüş yaparak, protesto etti. Menteşe İlçesi’nde, “Pınar Gültekin için sokaktayız, isyandayız” sloganıyla Sınırsızlık Meydanı’nda bir araya gelen kadınlar, “Sessiz kalmıyoruz”, “Yasta değil, isyandayız”, “Kadın katliamlarını durduracağız” yazılı dövizlerle Muğla Adliye Sarayına yürümek istedi.

Polisin Atatürk Stadı’na kadar yürümelerine izin verdiği kadınlar, slogan atarak ve düdük çalarak yine Sınırsızlık Meydanı’nda yürüyüşlerini sonlandırdı.

Muğla Kadın Meclisleri

‘Bizler Pınar’ın yürüdüğü sokaklarda aynı güvencesiz kanunlar altında baskılanıyoruz’

Muğla Kadın Meclisleri adına basın açıklamasını yapan Pınar Gültekin’in yakın arkadaşı Selin Bileği, günde neredeyse 3 kadının katledildiğini belirtti. Muğla’daki kadınların ve kadın öğrencilerin maruz kaldıkları şiddetin tesadüf, kaza, namusla özdeşleştirilecek ya da “Cinnet geçirdim öldürdüm” denilecek bir durum olmadığını vurgulayan Bileği, “Bizler daha birkaç ay önce Pınar’ın yürüdüğü sokaklarda aynı güvencesiz kanunlar altında baskılanan kadınlarız.” dedi.

Olay

Muğla Akyaka Mahallesi’nde yaşayan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin (27), 16 Temmuz’da Menteşe ilçesindeki alışveriş merkezine gitmek için evinden ayrılmış, aynı gün ablası Sibel Gültekin ile telefonla görüştükten sonra bir daha kendisinden haber alınamamıştı.

Ailesi, Gültekin için Akyaka Jandarma Komutanlığına kayıp bildiriminde bulunmuştu.

Kaynak: AA