Pınar Gültekin’in babası Sıdık Gültekin: Kızım hunharca öldürüldü

Muğla’nın Ula ilçesinde kaybolan ve cesedi ormanlık alanda bulunan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin babası Sıdık Gültekin, kızının hunharca katledildiğini söyledi.

Kızının cenazesinin Bitlis’in Hizan ilçesine bağlı Gayda köyünde defnedilmesinin ardından AA muhabirine açıklama yapan acılı baba Gültekin, hiçbir insanın böyle bir ölümü hak etmediğini belirtti.

Derslerinde başarılı olan kızının neşe dolu biri olduğunu aktaran Gültekin, “Üniversiteyi bitirmişti ve beni bekliyordu. Bayramda gidip götürecektim ama götüremedim” dedi.

“Bir kemik parçası getirdim toprağa gömdüm” diyen Gültekin, “Artık bu katliamlar dursun. Pınar’lar ölmesin” dedi.

“Türkiye’nin başı sağ olsun” diyen baba Gültekin, kızımın bulunmasında çaba gösteren jandarma, emniyet ve basına teşekkür etti. Bu çabalar olmasaydı kızının cenazesinin belki 20-30 yıl belki de ömür boyu bulunamayabileceğini ifade eden baba Gültekin, “Artık yeter” dedi.

“Bir kız öğrenci gidip istediği şehirde okuyamayacak mı?” diye soran Sıdık Gültekin, “Bu bir vahşettir. Buna söyleyecek söz de bulamıyorum. Maalesef kızım hunharca öldürüldü. Kızımı koruyamadım ” diye konuştu.

Kızının hedeflerinin bulunduğunu anlatan baba Gültekin, şunları kaydetti:

“Okulu bitirir bitirmez Amerika ya da İngiltere’ye göndermeyi düşünüyordum. Borç harç edip illaki kızımı staj için gönderecektim. Hedefleri çok büyüktü. Hep bana ‘Senin oğulların sana bakmaz ama ben sana ve anneme ömür boyu bakacağım.’ diyordu. Çok neşe dolu bir kızdı. 3. sınıftayken okuldan aldım. Gidip beni arkadaşıma şikayet etmiş. Arkadaşım gelip ‘Sen bu kızı okutmazsan arkadaşlığımız biter.’ dedi. Onun üzerine okuttum.”