Piyanist Evgeny Grinko Diyarbakır’da sahne aldı

“Valse” şarkısıyla dünya çapında büyük çıkış yakalayan piyanist Evgeny Grinko, sahne aldığı Diyarbakır’da dinleyicilerine eşsiz bir müzik sundu.

Evgeny Grinko Diyarbakır’da konser verdi – MA

Dünyaca ünlü piyanist Evgeny Grinko, Diyarbakır’da sahne aldı. Modern ile klasik müziği buluşturan tarzıyla tüm dünyada büyük beğeni toplayan Grinko’nun kentteki konserini bini aşkın kişi izledi.

Mezopotamya Haber Ajansı’nda geçen bilgiye göre: Koronavirüs salgını endişesine rağmen konser salonu doldu. Yaklaşık 2 saat süren konser boyunca Grinko piyanonun yanı sıra gitar ve bateri de çaldı. Grinko’ya sahnede 3 keman 1 çello 1 de akordiyon eşlik etti.

Grinko, konserde “Dusty Room”, “Faulkner’s Sleep”, “Graying” gibi eserlerinin yanı sıra İranlı sanatçı Mahmood Nori’nin Jane Meryem eserini de çaldı. Grinko’nun en büyük alkış alan eseri ise dünya çapında büyük çıkış yakaladığı “Valse” oldu.

Konserde müziğin yanı sıra her eser sırasında değişen sahne ışık ve renkleriyle de görsel bir şölen sunuldu. Grinko, konser bitiminde dakikalarca ayakta alkışlandı.

İlk bestesini 16 yaşında yaptı

Rusya’nın başkenti Moskova’nın yakınındaki küçük kasaba Zhukovsky’da büyüyen Grinko, kısa sürede adını tüm dünyaya duyurdu. İlk bestesini 16 yaşında iken üyesi olduğu bir punk grubu için yapan Grinko, 24 yaşında piyano ile klasik müziğe geçti.

Duygusal bestelerle dolu iki albümü “Cinematic Melodies” ve “Winter Sunshine” ile büyük başarı gösteren Grinko, “Valse” adlı şarkısıyla bu başarıyı pekiştirdi. “Valse” şarkısı YouTube’da 20 milyondan fazla görüntülenme aldı.

Genç piyanist Grinko, çello, akordeon, keman ve viyola çalan 5 müzisyen ile sahne alıyor. Grinko, konserlerinde piyano haricinde gitar ve davul da çalıyor. Grinko, ilk Türkiye turnesini Aralık 2014’te gerçekleştirdi.