PTT şubeleri geçici olarak kapatılıyor

PTT şubeleri sosyal yardım ödemelerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle geçici olarak kapatılıyor.

Sosyal yardım ödemelerinin hak sahiplerine 5 gün içerisinde evlerinde verileceği açıklandı.

Fotoğraf: MA

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler, İçişleri ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının ortak açıklamasına göre; PTT’de sosyal mesafe kurallarının uygulanamadığı, sürekli olarak yoğunluk yaşanan iş yerlerinin ikinci bir açıklamaya kadar kapatılması kararı alındığı bildirildi.

Açıklamada, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı’nın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinesinde 1 Nisan’dan itibaren 81 il ve 923 ilçede uygulanmaya başlandığı belirtildi.

Ödemeler evlere yapılacak

2 milyon 111 bin haneye PTT aracılığıyla 1000 liralık ödemenin 5 günlük bir takvimde yapılacağının belirtildiğinin kaydedildiği açıklamada, oluşan yoğunluk nedeniyle vatandaşların sağlık güvenliğini riske atmamak için PTT şubelerinde ödemelerin yapılmayacağı belirtildi. Açıklamada, ödemelerin 3 Nisan’dan itibaren PTT görevlileri, bekçiler ve kolluk birimleri vasıtasıyla kararlaştırılan 5 gün içinde kendi ikametlerinde yapılacağı bildirildi.

İstanbul PTT Başmüdürlüğü de yaptığı açıklamada, bugünden itibaren sosyal mesafe kurallarının uygulanamadığı ve sürekli yoğunluk yaşanan iş yerlerine ilişkin kapatma kararı alındığını duyurdu. Açıklamada, kapatılmayan iş yerlerinde ise gün içinde yoğunluğun artışına göre hizmeti durdurulabileceği kaydedildi.

AA – ANKARA/İSTANBUL