Rize’de yangın: 9 ev kullanılamaz hale geldi

Rize’nin İkizdere ilçesine bağlı Gölyayla köyünde çıkan ve 9 evin kullanılamaz hale geldiği yangın söndürüldü.

Alınan bilgiye göre, İkizdere ilçesine bağlı Gölyayla köyündeki evinden dün saat 10.00 civarı ayrılan Mehmet Keçoğlu, kent merkezine gitti. Keçoğlu ayrıldıktan bir süre sonra evde, yanmakta olan sobadan kaynaklandığı tahmin edilen yangın çıktı.

Yangının bildirilmesi üzerine Rize’nin yanı sıra çevre il ve ilçelerden itfaiye ekipleri, AFAD, jandarma, polis ve sağlık personeli bölgeye sevk edildi. AFAD İl Müdürlüğü koordinesinde yürütülen çalışmalar sonucu yangın kontrol altına alındı.

9 ev kullanılamaz hale geldi

Ölen ve yaralananın olmadığı yangında, 9 ev kullanılamaz hale geldi, 1 ev zarar gördü. Ekipler, yangını tamamen söndürdü.

Dün yangına ilişkin açıklama yapan İkizdere Kaymakamı Cafer Kaymakçı, AFAD’ın hasar tespit çalışmalarını hemen yapacağını belirterek, “Vatandaşlarımızın buradaki mağduriyetini gidermek için devletimizin tüm birimleri hep beraber çalışmaktadır.” demişti.

‘Bacadan çıkan yangın sonra komşu ve akrabalarımızın evlerine sıçradı’

Yangının çıktığı evin sahibi Mehmet Keçoğlu’nun oğlu Mustafa Keçoğlu, babasının hafta sonu köy evinde kaldığını belirterek, “Sabah evi kapatıp çıkmış. Baca kurum bağladığı için bacadan yangın çıkmış, sonra komşu ve akrabalarımızın evlerine sıçradı. Tek tesellimiz can kaybı olmaması, annem babam da içeride olabilirdi.” dedi.

Kaynak: AA