Rize’deki selde can kaybı 2’ye yükseldi

Rize’deki selden yaralı kurtarılan 82 yaşındaki Havva Tüysüz hayatını kaybetti. Selde hayatını kaybedenlerin sayısı 2’ye yükseldi.

Selde 3 ev tamamen yıkılırken, çok sayıda ev ve araçta hasar oluştu.

Rize’nin Çayeli İlçesinde iki gündür aralıklarla etkili olan şiddetli yağışın ardından sel ve heyelanlar meydana geldi. Şairler Deresinin taşması nedeniyle Eski Pazar Mahallesinde çok sayıda ev ve işyerinin alt katlarını su bastı, araçlar selden zarar gördü.

Çok sayıda evde hasar oluştu 3 ev tamamen yıkıldı

Çayeli İlçesi Madenli beldesinde şiddetli yağış hasara yol açtı. Yağışın ardından bölgede gün ağarması ile birlikte hasarın boyutu da ortaya çıkmaya başladı. Bölgede çok sayıda ev ve işyerinin alt katlarını su basarken ilk belirlemelere göre 100’ün üzerinde araç selden hasar gördü. Yetkililer çok sayıda evde hasar meydana geldiğini ifade ederken üç evin ise tamamen yıkıldığını bildirdi.

Rize Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, dün gece geç saatlerde yaralı olarak Çayeli İlçesi Köprübaşı köyünde yaralı olarak kurtarılan 82 yaşındaki Havva Tüysüz’ün tedavi altına alındığı Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybettiğini belirtti.

Havva Tüysüz’ün hayatını kaybetmesiyle beraber selde hayatını kaybedenlerin sayısı 2’ye yükseldi.

Madenli beldesi Yeni Mahalle’de Ali Uzun’dan haber alınamaması üzerine AFAD, Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ve AKUT ekipleri çalışma başlatmış, ekipler Uzun’un cansız bedenini evinin yakınındaki bölgeden toprak altından çıkarmıştı.

AA’nın fotoğraf muhabiri Muhittin Sandıkçı’nın sel sonrası objektifine takılanlar sel felaketini gözler önüne serdi.

AA – RİZE