Saadet Partisi’nden gözaltı tepkisi: İnatla adalete olan güven sarsılıyor

Saadet Partisi Sözcüsü Aydın, HDP’ye yönelik operasyona tepki göstererek, inatla adalete olan güvenin sarsılmaya devam ettiğini belirterek, “İktidar, muhalefeti kendi iç meselelerine meze yapmaktan artık vazgeçmelidir!” dedi.

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın Fotoğraf: Birgün Gazetesi

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, HDP’ye yönelik “Kobane soruşturması” kapsamında yapılan operasyona Twitter hesabından yaptığı açıklama ile tepki gösterdi. İnatla adalete olan güvenin sarsılmaya devam ettiğini belirten Aydın, “6 yıl sonra ne değişti de, yargılanıp serbest kaldıkları dosyadan dolayı insanları sabahın erken saatlerinde evlerinden gözaltına alıyorsunuz? İktidar muhalefeti kendi iç meselelerine meze yapmaktan artık vazgeçmelidir!” dedi.

‘Hakim savcılar 6 yıl önce nerdeydi?’

Aydın, açıklamanın devamında şunları kaydetti: “Bu insanlar suçluysa; bu memleketin hakim-savcıları 6 yıl önce neredeydi? Yok değillerse; bugün bu gözaltı kararlarının sebeb-i hikmeti nedir? Adalet mekanizmasını, gündem değiştirmek ve kamuoyunu meşgul etmek için kullanmanın hiç kimseye faydası yoktur! Bir ülkede adalete olan güven ortadan kalktığı taktirde; o ülkede hiçbir iş yolunda gitmez.”

Bir kez daha uyarıda bulunduklarını belirten Aydın, “Bu ülkenin böylesine keyfi ve hoyrat tavırlara değil; adalete olan güveni yeniden tesis edecek adımlara ihtiyacı var. İnsanımıza ve ülkemize yazık oluyor!..” diye kaydetti.