Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşlara kapatıldı

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda iniş yapan bir uçağın pistten çıkması nedeniyle pist uçuşlara kapatıldı. Uçaklar İstanbul Havalimanı’na yönlendiriliyor.

HABER MERKEZİ – Birleşik Arap Emirlikleri Sharjah Havalimanı’ndan İstanbul’a gelen Pegasus Havayollarına ait uçak, inişten sonra Sabiha Gökçen Havalimanında pistten çıktı. Herhangi bir yaralanmanın yaşanmadığı olay nedeniyle pist, uçuşlara kapatıldı.

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, olaya ilişkin twitter hesabından açıklama yaptı. THY’nin seferlerinin saat 15.00’e kadar durdurulduğunu belirten Ekşi, şu paylaşımda bulundu: “Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistin kapanmasına yol açan olay sebebi ile saat 15.00’e kadar Sabiha Gökçen inişli ve kalkışlı seferlerimiz iptal edilmek zorunda kalınmıştır. Çağrı merkezimizden alternatif sefer planlamalarımız ile ilgili bilgi alabilirsiniz.”

THY Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamada ise şöyle denildi: “İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda özel hava yolu şirketine ait bir uçağın pistten çıkması nedeniyle ilgili meydanda uçuş operasyonları havacılık otoritesi tarafından ikinci bir bildirime kadar durdurulmuştur. Yaşanan durum nedeniyle 7 Ocak tarihli Sabiha Gökçen Havalimanı kalkışlı ve varışlı seferlerimizde iptaller yaşanmaktadır. Misafirlerimiz uçuşları ile ilgili durumu web sitemiz ya da çağrı merkezimiz aracılığıyla öğrenebilirler.”

Uçaklar İstanbul Havalimanı’na yönlendiriliyor

AA’nın geçtiği bilgilere göre; THY’nin Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelen 6 uçağından 5’i İstanbul Havalimanı, biri ise Ankara’ya yönlendirildi. Uçaklar, pistin kapatılması nedeniyle İstanbul Havalimanı’na yönlendiriliyor. İstanbul Havalimanı’nın yönlendirilen uçaklar için yeterli kapasiteye sahip olduğu belirtildi.