Saçılık: HDP operasyonu için üzüldüm, öfkelendim, umutlandım

HDP MYK üyesi Veli Saçılık, partilerinin 2014 yılı MYK üyelerine yönelik operasyonu değerlendirirken, “Müflis tüccar eski defterleri karıştırır” diyerek yanıtladı. Saçılık, operasyon için üzüldüğünü, sonra öfkelendiğini ardından umutlandığını söyledi.

HDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi Veli Saçılık, HDP’nin 2014’teki MYK’sına yönelik gözaltı operasyonlarını Yeni1mecra’dan İrfan Uçar’a değerlendirdi.

“HDP’nin yıkılması demokrasinin beka sorunudur” diyen Saçılık, tek adam sisteminin HDP’yi yıktıktan sonra bütün toplumu teslim almaya çalışacağını söyledi. “AKP demokrasiyi yıkamaz, sadece sümsük bir muhalefet yıkabilir” diyen Veli Saçılık, operasyon için de “Operasyonu duyduğumda önce üzüldüm, sonra öfkelendim, ardından umutlandım” dedi.

Veli Saçılık, “Madem AKP’li değilsiniz o zaman teröristsiniz, bundan kaçış yok. En son kankası MHP kalsa, farklı bir şey söylediği anda başka bir kalıp, elbise bulup tasfiye edecektir. Nasıl ki Fetullahçıları tasfiye ettilerse kankasını yeme konusunda AKP, saray rejimi üzerine bir yapı görmedim” diye konuştu.

Veli Saçılık

Saçılık, yeni evlenen bir savcının “Şu CHP’ye operasyon çekeyim” diye düşünebileceğini ve kendine balayı planlayabileceğini söyledi.

AKP’’in en başta Kars Belediye Eş Başkanı Ayhan Bilgen için kayyum düşündüğünü ama en sona bıraktığını belirten Saçılık, “Ayhan Bilgen AKP’nin canını yakmıştır” dedi ve hükümetin Kars ile ilgili muhtemel planını anlattı.

Detaylar video söyleşide…