Saçılık: Polis olmayan koluma kelepçe takmak istedi

Ethem Sarısülük anmasında gözaltına alınan HDP MYK üyesi ve aktivist Veli Saçılık, “Polis ıslak zemine yatırıp kafamı yumrukladı, olmayan kolumu kelepçe takılsın diye uzatmadığım için tekmeledi.” dedi.

Gezi direnişinde polisin attığı gaz fişeğiyle öldürülen Ethem Sarısülük için 1 Haziran’da Güvenpark’ta anma yapılmak istenmişti. Anmaya izin vermeyen polis toplanan gruba sert müdahalede bulunmuş, 9 kişiyi gözaltına almıştı. Gözaltına alınanlar aynı gün akşam saatlerinde serbest bırakılmıştı.

‘Polis olmayan koluma kelepçe takmak istedi’

Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılanlar arasında olan HDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi ve aktivist Veli Saçılık, müdahale sırasında kendisine yönelik polis şiddetine ilişkin sosyal medya hesabı twitterdan paylaşımda bulundu. Saçılık, şu ifadeleri kullandı:

“Gezi anmasına polis sebepsiz, uyarısız saldırdı. Islak zemine yatırıp kafamı yumrukladı, olmayan kolumu kelepçe takılsın diye uzatmadığım için tekmeledi. Diğer 8 kişiye de benzer muamele yapıldı. Gözaltı arabasında ‘siz iyilikten anlamıyorsunuz’ dediler. :)”

Yeni1Mecra