Safranbolu’da belediye öğrencilere tablet dağıtacak

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Eğitime Destek Projesi ile, uzaktan eğitim sürecinde ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtacak.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse.

Safranbolu Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre Covid-19 salgın önlemleri kapsamında hayata geçirilen Uzaktan Eğitim Sistemi ile öğrenimini evden devam ettirmek durumunda olan ancak bilgisayara sahip olamadığı için derslerini takip edemeyen öğrencilere tablet yardımı yapılacak.

Safranbolu Belediyesi, uzaktan eğitim sürecinde verilen dersleri takip edemeyen öğrencilerin başvuruları Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzce alınarak yapılacak tespit ve işlemlerin ardından tabletler çocuklara ulaştırılarak eğitim hayatına devam etmeleri sağlanacak. Belediye Başkanı Elif Köse şunları söyledi:

“Bu sıkıntılı süreçte hepimiz birçok zorluk ile mücadele etmek durumda kalıyoruz. Maalesef çocuklarımız da bu süreçten ziyadesiyle etkileniyorlar. Pandemiden dolayı eğitim öğretim uzaktan yapılıyor ve maalesef maddi durumu yetersiz ailelerimizin çocukları bu imkandan faydalanamıyor. Hiçbir çocuğumuzun maddi sıkıntılarından dolayı eğitimden uzak kalmasını istemiyoruz. Eğitimde Fırsat Eşitliği Kampanyamız ile durum tespiti yapılan öğrencilerimizin en kısa zamanda ihtiyaçlarını karşılayacağız. Gerekli görüşmeler yapılarak internet erişiminde de kolaylık sağlayacağız.”

Köse, gelecek aylarda halkın da desteğiyle kampanyayı büyüteceklerini sözlerine ekledi.