Sağanak yağış hayatı olumsuz etkiliyor

Doğu ve Güneydoğu illerinde dün geceden beri etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiliyor.

Diyarbakır’da sağanak yağış nedeniyle bazı yollar, caddeler ve sokaklar su altında kaldı.

Bingöl’de kar yağışı kenti beyaza bürüdü.

Diyarbakır’da sağanak yağış nedeniyle trafikte aksamalar yaşandı – MA

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde dün geceden beri etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiliyor. Sağanak yağışlar Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Şırnak, Siirt, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkari illerinde kuvvetli olarak devam ediyor.

Diyarbakır’da cadde ve sokaklar su altında kaldı

Diyarbakır’da kent merkezinde dün geceden beri etkili olan sağanak yağmur nedeniyle bazı cadde ve sokaklar sular altında kaldı. Bazı evlerin de bodrum katlarını su bastı. Kent genelinde sık sık elektrik kesintileri yaşanıyor. Mezopotamya Haber Ajansı’ın geçtiği bilgilere göre; Diyarbakır merkez Kayapınar ilçesi Selahattin Eyyübi Kavşağı, oluşan gölet nedeniyle kullanılamaz hale geldi. Bazı araçlar kavşakta güçlükle ilerlerken, bazı araçlar ise yolda kaldı. Sağanak yağış kentte etkisini sürdürüyor.

Bingöl’de kar yağdı

Bingöl’de Nisan ayının ilk gününde kar yağdı – MA

Bingöl’de ise Nisan ayının ilk günü kar yağdı. İlçelerde de etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezi beyaza bürünürken, kentin yüksek kesimlerinde kar kalınlığının 15 santimetreyi geçtiği belirtildi. Şehir ve köyler arasındaki ulaşımda yer yer aksamaların meydana geldiği kentte, kar yağışının yarın da sürmesi bekleniyor. 

Kuvvetli yağışın akşam saatlerinde sona ermesi bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü dün yaptığı açıklamada, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın beklendiğini açıklamıştı. Açıklamada yağışların bugün akşam saatlerine kadar süreceğinin tahmin edildiği belirtilmişti.

Açıklamada, meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım ve küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği bildirilmişti.