Sağlık Bakanı Koca: Kısıtlamaların neticelerini alıyoruz

Sağlık Bakan Fahrettin Koca, Bursa, Ankara, Hatay ve Adana’da vaka sayılarında da hastane yüklerinde de düşüş olmasının sevindirici olduğunu belirterek, “Kısıtlamaların neticelerini alıyoruz” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Bursa, Ankara, Hatay ve Adana’nın vali, il sağlık müdürü ve halk sağlığı başkanlarıyla yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının seyrini değerlendirdiklerini belirtti. Koca, “Vaka sayılarında da hastane yüklerinde de düşüş olması sevindirici. Kısıtlamaların neticelerini alıyoruz.” dedi.

Koca, Bursa’da yatak doluluk oranının yüzde 52’ye, yoğun bakım doluluk oranının yüzde 70’e, Ankara’da yatak doluluk oranının yüzde 52’ye, yoğun bakım doluluk oranının yüzde 65’e düştüğünü kaydetti. 

Hatay’da yatak doluluk oranının yüzde 54’e düşmesine rağmen yoğun bakım doluluk oranının halen yüzde 86 seviyesinde bulunduğunu ifade eden Koca, Adana’da da yatak doluluk oranının yüzde 62’ye gerilemesine rağmen yoğun bakım doluluğunun yüzde 78 olduğunu bildirdi.

Yeni1Mecra