Sağlık çalışanına polis şiddeti

Urfa’da polis E.Ö. sağlık çalışanı Mehmet Demir’in burnunu kırdı.

Polis E.Ö.’nün sağlık merkezinde kendisinden kimlik bilgisi isteyen hemşirenin üzerine yürüdüğü sırada araya giren Demir’i darp ettiği öne sürüldü.

Mehmet Demir

Urfa’nın Haliliye İlçesi’ne bağlı Paşabağı Mahallesi’ndeki 6 No’lu Aile Sağlık Merkezi’ndeki (ASM) sağlık çalışanı Mehmet Demir, sivil polis E.Ö. tarafından darp edildi.

İddialara göre, bir hemşire hasta girişi için sivil polis E.Ö.’den kimlik istedi. Ancak buna tepki gösteren polis, hemşirenin üzerine yürüdü. O sırada sağlık çalışanı Mehmet Demir araya girdi. Polis E.Ö., araya giren Demir’e kafa attı. Burnu kırılan Demir, diğer çalışanlar tarafından Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

Hastanede tedavi edildikten sonra sağlık raporu ve darp raporu alan Demir, “kasten yaralama ve hakaret” gerekçesiyle polis E.Ö. hakkında suç duyurusunda bulundu.

Polis açığa alındı

Olayın gündeme gelmesinin ardından Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in, polis E.Ö. hakkında soruşturma başlatılması talimatı verdiği belirtildi. Polis E.Ö.’nün açığa alındığı öğrenildi. 

MA – URFA