Sağlık çalışanları Prof. Dr. Taşçıoğlu için saygı duruşunda bulundu

Koronavirüsten (Covid-19) yaşamını yitiren Prof. Dr. Taşçıoğlu İstanbul Üsküdar Nakkaştepe Mezarlığında toprağa verildi.

Taşçıoğlu için çok sayıda kentte sağlık çalışanları 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde sağlık çalışanları saygı duruşunda bulundu – TTB

Koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu (67) için Nakkaştepe Mezarlığında tören düzenlendi. Evrensel gazetesinde yer alan haberde; cenazeye Cemil Taşçıoğlu’nun oğlu Onur Taşçıoğlu, ailesi ve yakınları katıldı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında maskeli ve sosyal mesafe korunarak bir araya gelindi. Cenaze Üsküdar Nakkaştepe Mezarlığında toprağa verildi.

Çapa Tıp Fakültesi önünde Taşçıoğlu’nun çalışma arkadaşları anma töreni düzenledi Fotoğraf:TTB

Çapa Tıp Fakültesi önünde anma töreni

Taşçıoğlu için daha sonra Çapa Tıp Fakültesi önünde çalışma arkadaşları tarafından anma düzenlendi. Anma için fakülte önünde toplanan çalışma arkadaşları sosyal mesafe kuralına uygun olarak bir araya geldi. Anma töreninde İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Tükek konuşma yaptı.

Tükek: Başka kayıplar yaşamamayı ümit ediyorum

Tükek şöyle konuştu: “İç hastalıkların ulu çınarı Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu için toplandık. Acımız gerçekten çok büyük, bizim için çok kıymetli bir insan. Yıllarca beraber çalıştığımız, üstün nitelikleri olan, kendisini tıbba adamış, eğitim kişiliği ile öne çıkmış bir kişiden bahsediyoruz. Kaybetmenin üzüntüsünü derin bir şekilde yaşıyoruz. Kendisi inşallah son kaybımız olur. Başka kayıplar yaşamamayı ümit ediyorum.”

Taşçıoğlu çok sayıda kentte saygı duruşu ile anıldı

TTB Merkez Konseyi ise cenaze törenlerinin bile yapılamadığı salgın ortamında Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu için bütün sağlık kurumlarındaki sağlık çalışanlarına bir dakikalık saygı duruşu davetinde bulundu.

İzmir – TTB

Davet üzerinde İzmir, Ankara, Antalya, Van, Diyarbakır, Balıkesir, Mersin, Eskişehir, İstanbul, Bursa illerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda kentte sağlık çalışanları Taşçıoğlu için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Eş zamanlı olarak saat 12.00’de yapılan bir dakikalık saygı duruşları sosyal mesafe gözetilerek yapıldı. Kimi sağlık çalışanları çalıştıkları hastane ve Aile Sağlığı Merkezi önünde saygı duruşunda bulunurken, kimi sağlık çalışanları ise hastanelerin içinde servislerin önünde saygı duruşunda bulundu.

İstanbul-TTB

TTB Merkez Konseyi Başkanı Sinan Adıyaman da, Aile Sağlığı Merkezi hekimleri ve hemşireleriyle Taşçıoğlu için saygı duruşunda bulundu.