Sahte içki nedeniyle 4 günde 32 kişi hayatını kaybetti

Sahte içki nedeniyle 6 şehirde 4 günde zehirlendiği belirtilen 32 kişi hayatını kaybetti. Zehirlenme olaylarıyla ilgili 22 şüpheli gözaltına alındı.

Sahte içki can almaya devam ediyor. İstanbul, İzmir, Mersin, Aydın, Muğla ve Kırıkkale’de, 9 Ekim’den bu yana sahte içkiden zehirlendiği belirtilen 32 kişi hayatını kaybetti. Kırıkkale’de 9 Ekim’de sahte içkiden zehirlendikleri şüphesiyle Yüksek İhtisas Hastanesine başvuran 8 kişiden 7’si hayatını kaybetti, 1 kişinin yoğun bakım ünitesindeki tedavisi ise sürüyor.

İzmir’de ölenlerin sayısı 16’ya yükseldi

İzmir’de 9 Ekim’den bu yana çeşitli hastanelere başvuran 34 kişi de sahte içkiden zehirlendiklerinden şüphelendiklerini ifade etti. İzmir’de hayatını kaybedenlerin sayısı 16’ya ulaştı. Diğer hastaların tedavisine devam ediliyor.

Mersin’de de hastaneye başvuran 13 kişiden 5’i hayatını kaybetti. Çeşitli hastanelerdeki 8 kişinin tedavileri sürüyor.

İstanbul’da 2 kişi solunum cihazına bağlandı

İstanbul’da sahte içkiden zehirlendiklerinden şüphelenilen 4 kişiden 1’i hayatını kaybetti. Tedavisi süren 3 kişiden 2’sinin ise solunum cihazına bağlı olduğu öğrenildi. Aydın’ın Nazilli İlçesi’nde sahte içkiden zehirlendiği iddia edilen 1 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi de hastaneye kaldırıldı.

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde Çömlekçi Mahallesi’ndeki iki ayrı alkol zehirlenmesi şüphesiyle Semran B. (66) bir özel hastaneye, İbrahim Y. (74) ise Bodrum Devlet Hastanesine kaldırıldı. Semran B. ve İbrahim Y. yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

22 şüpheli gözaltına alındı

Ölümle sonuçlanan zehirlenmelerle ilgili soruşturmalar sürüyor. Kırıkkale’de gözaltına alınan 3 kişi arasında yer alan zanlılardan Ö.U, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe “olası kastla öldürme” ve “sağlık için tehlikeli madde temini” suçlarından tutuklandı. 2 kişi ise savcılıkça serbest bırakıldı.

İzmir’de gözaltına alınanların sayısı 12’ye ulaştı. Bazı şüphelilerin yakalanma olasılığına karşı metil alkol ambalajlarına “dezenfektan” etiketi yapıştırdıkları ileri sürüldü. Mersin’de 5 kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili de 3 zanlı tutuklandı.

İstanbul’da da sahte içkiden zehirlenme olaylarına ilişkin metil alkol sattığı öne sürülen bir iş yerinin sahibi ile 2 kişi gözaltına alındı. Aydın’da sahte içki sattığı öne sürülen 1 şüpheli yakalandı.

Kaynak: AA