Sakine Temizer 4 yıldır oğlunun cenazesine ulaşmaya çalışıyor

Sakine Temizer, oğlu Mehmet'in cenazesine ulaşmaya çalışıyor.

Yağmur Kaya

Sokağa çıkma yasakları ve toplu gözaltılarla başlayan, hendek ve barikatlarla devam eden dönemde çatışmalarda oğlunu kaybeden Sakine Temizer, 4 yıldan bu yana oğlunun cenazesine ulaşmaya çalışıyor.

Urfa Ceylanpınar ilçesinde ekonomik zorluklar nedeniyle 10 yıl önce İstanbul’a taşındıklarını ifade eden 9 çocuk annesi Sakine Temizer, oğlu Mehmet Temizer’in 2015’de Nusaybin’de çatışmada yaşamını yitirdiğini söyledi.

Oğlunun yaşamını yitirdiğini televizyondan öğrendiğini belirten anne Sakine Temizer, çatışmaların bitmesinden hemen sonra Nusaybin’e gittiğini anlattı.

Nusaybin Savcılığına oğlu Mehmet’in cenazesinin kendisine teslim edilmesi için başvurduğunu anlatan Sakine Temizer, yetkililerin “Evet senin oğlunun ismi de ölenlerin listesinde yer alıyor” cevabını aldığını söyledi.

DNA testi yapılması için kan örneği verdiğini de belirten Sakine Temizer, sonuç alamadığını ve bunun için birkaç defa savcılığa gittiğini anlattı. Temizer, adliyede görevli polislerin kendisine, “Oğlunun cenazesi üzerine yol yapıldı, buradan git” dediğini öne sürdü.

Sakine Temizer, “Evlattır. İçim kan ağlıyor. Cenazesine kavuşmak için elimden geleni yapacağım” diye konuştu. İSTANBUL