Saldırgan Onur Gencer’in silahlı fotoğrafları ortaya çıktı

HDP İzmir İl Örgütü binasında parti çalışanı Deniz Poyraz’ı katleden saldırgan Onur Gencer’in silahlı fotoğrafları ortaya çıktı.

Saldırganın paylaşımları arasında Suriye’de bulunduğunu gösteren fotoğrafları da var.

HDP İzmir İl Örgütü binasına silahlı saldırıda bulunup, parti çalışanı Deniz Poyraz’ı katleden saldırgan Onur Gencer (27) gözaltına alındı. İzmir Terörle Mücadele Şubesi’ne götürülen saldırganın ilk ifadesinde, “Kimse ile bir bağlantım yok. PKK’dan nefret ettiğim için binaya girdim, rastgele ateş ettim” yönünde ifade verdiği öğrenildi.

Ancak saldırgan Onur Gencer’in sosyal medya hesaplarına bakıldığında sıradan biri olmadığı ve saldırıyı planladığı anlaşılıyor.  Saldırgana ait ‘onur_gencer1994’ isimli İnstagram hesabından yapılan paylaşımlar arasında ırkçı söylemlerin yanı sıra çok sayıda silahlı fotoğrafı yer alıyor. 

Irkçı paylaşımlar

Saldırgan Gencer’in, saldırıdan önce “Ulan Ermeni dölleri, hayatınızı ….Kin yuttum kan kusturacağım hepinize”, “Kin yuttuk, kan kusturacağız …. …..!!!” şeklinde ırkçı ifadeler kullandığı paylaşımlarda bulunduğu görülüyor.

Suriye’den çekilmiş silahlı fotoğraflar

Bu paylaşımlarının yanı sıra saldırganın elinde silahla çekilmiş çok sayıda fotoğrafı bulunuyor. Farklı model ve çaptaki bu silahlar arasında uzun namlulu silahlar da var. Üstelik bu fotoğraflardan bazıları ise Suriye’nin farklı kentlerinden çekilmiş. 

Saldırgan Gencer, Suriye’nin Menbic kentindeki bir mevzi içerisinde, elinde uzun namlulu silahla çektiği bir fotoğrafı “Suriye hatırası” notu ile paylaşmış. Elinde tuttuğu MPT-76 model silah, TSK envanterinde bulunan kolluk birimleri tarafından kullanılan bir silah.

Halep’te çekilen bir başka fotoğrafında ise, üzerinde askeri kamuflaj bulunan Gencer’in bozkurt işareti yaptığı görülüyor. Fotoğrafın çekildiği yerin askeri bir mekan olduğu anlaşılıyor. Gencer’in paylaştığı diğer bazı fotoğraflarda yanında üzerinde askeri kamuflaj bulunan başka kişiler de gözüküyor.

MA – HABER MERKEZİ