Samsun ve Tekirdağ’da işçi servisleri devrildi: 26 yaralı

Samsun’un Terme İlçesi’nde ve Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde işçilerin olduğu servis minibüslerinin devrilmesi sonucu 26 kişi yaralandı.

Samsun’da devrilen işçi servisinde 16 işçi yaralandı Fotoğraf:AA

Samsun Terme İlçesi’ndeki bir makine fabrikasında çalışan işçilerin içinde bulunduğu Tunahan Özen’in (23) kullandığı minibüs, Çarşamba Terme kara yolu Karacalı mevkisinde kontrolden çıkarak refüje çarptı. Sürüklendikten sonra devrilen minibüsteki sürücü ile işçiler yaralandı. Yaralanan işçilerin isimleri şöyle;

Gökhan Cebeci (25), Sefa Sarı (26),  Saim Tarım (38), Özgür Gür (26), Erkan Öztürk (25), Emin Sürem (40), Murat Köse (32), Mhdnour Saleh (21), Hayati Alp (32), Ömer Can Günay (25), Muhammed Şamil Demirel (23), Ayhan Başar (48), Mümin Mutlu (27), Selim Demirbaş (38) ile Sedat Mert (30)

112 Acil Servis ekiplerince Çarşamba ve Terme ilçelerindeki hastanelere kaldırılan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Tekirdağ’da 10 işçi yaralandı

Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde, işçileri Ergene İlçesi’ndeki bir tekstil fabrikasına götüren Mehmet Maskar’ın kullandığı midibüs, Çorlu – Ergene yolu Çırak Bayırı mevkisinde bariye çarptı. Sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu bariyere çarpan midibüs devrildi.

Kazada devrilmenin etkisiyle yol kenarındaki elektrik direğine de çarpan araçta bulunan 14 işçiden, 10’u yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla Çorlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kaza nedeniyle karayolunda bir süre aksama yaşandı.

Kaynak: AA