Sedat Peker: SADAT benim üzerimden El Nusra’ya silah gönderdi

Birleşik Arap Emirlikleri’nde olduğu bilinen Sedat Peker, 8. Videosunda Suriye savaşı ile ilgili çarpıcı bilgiler verdi. Peker, “SADAT benim üzerimden El Nusra’ya silah gönderdi” dedi.

Her bir videosu ortalama 7-8 milyon izlenen Sedat Peker 8. Videoyu yeni bir mekanda çektiği gözlendi. Peker, zülfikar, pusula, dünya küresi, masada açılmamış zarflar ve arkada Mario Puzo’nun “Aile” adlı romanı olan bir dekorda video çekti. Peker’in her bir videoda kullandığı kitabın bir mesajı olduğu biliniyor. Zira Maria Puzo’nun İtalyan mafyasının en büyüklerinden olan Borgia ailesinin anlatıldığı “Aile” adlı romanı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mesaj verdiği tahmin ediliyor.

Erdoğan’la helalleşme 9. Videoda

Özgün Emre Koç’un @ozgunemrek adlı hesabından yapmış olduğu deşifrasyona göre Peker, Recep Tayip Erdoğan’a “Beni ajanlıkla itham ettin. Çevreni sarmışlar hiçbir şeyden haberin yok. Ben vatan haini değilim. Bunu en iyi sen biliyorsun. Senin hiçbir gücün yokken ben vardım. Onların hiçbiri yoktu. Sonraki videoda helalleşeceğiz” mesajı verdi. Peker, Osmanlı ile ilgili bir anekdot anlatırken “Padişahım senden büyük Allah var” diyerek Erdoğan’a seslendi.

Uyuşturucu ve faili meçhuller konusunda devleti suçlamaktan kaçındığını ifade eden Peker, “Aksine şahısların suçlarını söyledim. Devleti yargılatmaya çalışmadım. O yüzden Türkiye’ye operasyon çekiyor diyemezsiniz” dedi.

Falyalı’da şantaj videoları var

Hükümet çevrelerinin kendisine yönelik olarak “Herkesi gider alırız” sözünü hatırlatan Peker, ABD’nin “Ortadoğu’nun uyuşturucu patronu” diye tanımladığı Kıbrıslı Halil Falyalı’yı neden almadıklarını sordu: “Türkiye’de de yasadışı kumardan aranıyor. Ama onda kasetler var. Herkesi çekmiş o da.”

Elinde kasetler olduğunu ima etti

Falyalı’ya çektiği şantaj kasetleri nedeniyle dokunulmadığını belirten Peker, kendisinin kaset yayınlamayacağını söylerken de “Ben kaset yayımlamam, sapık mıyım ben? Ama beni boşa düşürecek şeyler yapmaya kalkarsanız kendimi de mahcup ettirmem” diyerek elinde kasetler olduğunu ima etti.

Tecavüz dosyası FETÖ’cü polislerin işi!..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Haber Türk televizyonunda “FETÖ’cü bir polis müdürünün DHKPC tehdidi bahanesiyle koruma verdiği”, “tecavüz dosyasını kapattığı” yönündeki açıklamalarına yanıt veren Peker, koruma polislerinin 7-8 ay kendisi ile birlikte yurt dışında kaldığını söyledi. Peker, tecavüz iddiaları için de FETÖ’cü polislerin kendisinden şantajla para almak için uydurduğunu öne sürdü ve o polislerin şimdi cezaevinde olduğunu söyledi.

Saymaz ve Yanardağ programı terk etmeli

Haber Türk televizyonunda İsmail Saymaz ve Merdan Yanardağ’ı soru soramadıkları için programı terk etmesi gerektiğini savunan Peker, Soylu’nun Silivri Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan’ı aradıktan 3 saat sonra intihar ettiği iddiasını yineledi.

Kayapınar hiç olmasa açığa alınmalıydı

İçişleri Bakanı Soylu’nun akrabası olan Sadık Soylu’nun Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Daire Başkanı Erdal Kayapınar’la ilgili iddialarını yineleyen Peker, hakkında FETÖ soruşturması olan Kayapınar’ın ya açığa alınması ya da görev yerinin değiştirilmesi gerektiğini kaydetti.

Herkes ayrıldı, Kürtler Türklerle yaşamayı seçti

Bütün milletlerin isyan ederek Osmanlı’dan ayrıldığını, ama Kürtlerin Türklerle birlikte aynı devlet içinde yaşamayı tercih ettiğini belirten Peker, “Türkiye’nin Kürtlere daha iyi davranması, onlara sahip çıkması gerekirdi” dedi ve Cumhuriyetin ilk yıllarında hazırlanan gizli Kürt raporlarına işaret etti: “Raporda o bölge bilinçli olarak fakir bırakıldı. Aksine kalkındırılması gerekirdi.”

‘SADAT benim adıma El Nusra’ya silah gönderdi’

“Pandoranın kutusunu açıyorum” diyen Peker, sözü Suriye savaşına getirdi. MİT’in organizasyonu ile Sedat Peker adına Suriye’ye silah, elbise, telsiz gibi şeyler gönderdiğini anlatan Peker, MİT ve ordunun dışında SADAT’ın da silah gönderdiğini söyledi. Peker, “SADAT benim adına El Nusra’ya silah gönderdi” dedi. MİT organizasyonu ile Suriye’deki Türkmenlere silah gönderdiği için pek çok Türkmen liderinin video çekip kendisine gönderdiğini anlatan Sedat Peker, Arapça konuşan teşekkür videolarını araştırdığını ve bunların El Nusra olduğunu öğrendiğini söyledi.

Suriye ile ticaretin mekanizması nasıl işliyor?

Suriye’yle milyarlarca dolarlık kaçak petrol, araç, alüminyum, bakır vb. emtia ticareti yapıldığını, bu işin organizatörünün ise Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı olduğunu söyledi.

Suriye ticareti için Metin Kıratlı’dan onay alındıktan sonra Ethem Sancak’ın yeğeni olan MT Grup şirketlerinden Murat Sancak ve Ramazan Öztürk’ün onayı alınması gerektiğini anlatan Sedat Peker, daha sonra da El-Nusra’nın Ekonomi sorumlusu Ebu Abdurrahman’ın devreye girdiğini söyledi. Peker, El Nusra ile yayılan gizli ticaretin devlet kaydına girmediğini ve şahısların kontrolünde olduğunu öne sürdü.

Berat Albayrak, Murat Sancak’ın evinde

Peker, Murat Sancak’tan söz ederken araya bir de siyasi magazin sıkıştırdı. Peker, Maliye ve Hazine Bakanlığı’ndan alınan damat Berat Albayrak’ın Hadımköy-Beylikdüzü arasında bulunan Ethem Sancak’ın yeğeni Murat Sancak’ın evinde kaldığını öne sürdü. Peker, bu kişiler için “Berat’ın ekibi” tanımlaması yaptı.

Libya işleri de yandaş müteahhitlere!..

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti lideri Serrac’la yapılan görüşmede Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın bütün ihaleleri alacak yandaş şirketleri tek tek belirttiği öne sürerek, Libyalı sermaye şirketlerinin buna itiraz ettiğini ve Serrac’ın o dönem istifa etmek zorunda kaldığını iddia etti.