Sedat Peker ve suç örgütüne 5 ilde operasyon

İstanbul merkezli 5 ilde, Sedat Peker ve suç örgütüne yönelik operasyonda 49 kişi gözaltına alındı.

Fotoğraf: AA

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, kent genelinde faaliyet gösteren ve “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak”, “nitelikli yağma”, “gasp”, “rüşvet”, “yaralama”, “tehdit” ile “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” gibi birçok suça karıştığı belirlenen şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışma başlattı.

Soruşturma kapsamında, Sedat Peker’in de arasında bulunduğu haklarında gözaltı kararı verilen 63 kişinin yakalanmasına yönelik, İstanbul merkezli Ankara, Hatay, Trabzon ve Kocaeli’de 121 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Fotoğraf: AA

İnsansız hava araçlarıyla keşif yapılan ve özel harekat ekiplerinin de destek verdiği operasyonda 49 şüpheli gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda silah, mermi ve çelik yelek ele geçirildi. Elde edilen yeni deliller neticesinde Sakarya ve Konya’da da bazı adreslere operasyonların düzenlendiği öğrenildi.

Ayrıca, Sedat Peker’in yurt dışında bulunduğu ifade edildi. Türkiye’de organize suç örgütü kurmak suçlamasıyla hüküm giyen Sedat Peker’in Makedonya’da sahte evraklarla ikamet ettiği iddia edilmişti. Peker’e sahte belge düzenleyen polislerin de tutuklandığı öne sürülmüştü.

Kaynak: AA