Sedat Peker’den yeni video: ‘Yaptığımız akti tamamlayacağım’

Bir süredir video paylaşamayan Sedat Peker, 5 dakikalık bir video yayımlayarak “Yaptığımız akti tamamlayacağım” dedi ve neden video çekemediğini açıkladı.

Halen Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) bulunan organize suç örgütü lideri Sedat Peker, kimilerinin kendisi hakkında öldüğü ya da cezaevinde olduğuna dair sözler söylediğini belirterek “Bu vesileyle bu kısa videoyu çekme zorunluluğu hissettim” dedi.

“Video çekmeme konusu benim tercihim ya da düşüncem değil” diyen Peker, “Uluslararası güvenlik riski diye bir şey var. Ben, şahsım, suikast yapılma riski içinde en yüksek, kırmızı şeydeymişim” diye konuştu. Peker, bu nedenle, video çekme konusunda BAE’nin kanunları gereği ve dünyadaki uygulamalar uyarınca uyarıldığını belirtti.

“Kendilerinden rica ettim ve bu videoyu yayımlamam konusunda ‘olur’ çıktı” diyen Peker şunları söyledi: “15 gün sonra yeni bir değerlendirme yapılacakmış, hayati riskimle ilgili. Bundan sonraki aşamada bir karar verecekler. Ama burada, ama başka bir ülkede… Yaptığımız akti tamamlayacağım. Bir yolunu bulacağım.”

Yeni1Mecra