Selçuk Özdağ’a saldıranlar Ülkü Ocakları üyesi çıktı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Selçuk Özdağ’a saldırının arkasından Ankara Ülkü Ocakları üyeleri çıktı. Saldırganlardan biri 10 Ekim katliamını övmüş.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ silahlı ve sopalı 5 kişinin saldırısına uğramıştı.

Alican Uludağ’ın haberine göre, Gelecek Partisi Genel Başkanı Selçuk Özdağ’a saldırıyı gerçekleştirdikleri gerekçesiyle gözaltına alınan iki şüpheliden Abdurrahman Gülseren’in Ankara Ülkü Ocakları Orta Öğretim Birim Başkanı olduğu öğrenildi. 10 Ekim Ankara Katliamı için “Daha iyisi olabilirdi” şeklinde paylaşım yapan Gülseren hakkında “IŞİD propagandası yapmaktan” dava açılmıştı. Gülseren, halen bu suçtan yargılanıyor.

Oklar Ülkü Ocaklarını gösteriyor

Öte yandan emniyette ifade veren Gülseren ve diğer şüpheli Gülahmet Türk, olay günü kullandıkları aracı “emaneten” Musa Şahin adlı kişiden aldıklarını ifade etti. Musa Şahin’in ise Ankara Ülkü Ocakları Başkan Vekili olduğu ortaya çıktı. Musa Şahin’in facebook hesabında, Gülahmet Türk ile çektirdikleri fotoğraflar yer aldı. Sosyal medyada ise Ülkü Ocakları üyelerinin soruşturma savcısını tehdit ettikleri görüldü.

‘Saldırma niyetimiz yoktu’

Selçuk Özdağ’a saldırıdan sonra gözaltına alınan iki şüphelinin işlemleri sürüyor. Bu kapsamda ifade veren iki şüpheliden birisinin, Ankara Üniversitesi DTCF öğrencisi olan Abdurrahman Gülseren olduğu öğrenildi. tvhaberi.com’un ulaştığı ifadede Gülseren, Selçuk Özdağ’a planlı bir saldırıda bulunmadıklarını, Özdağ’a kendilerine hakaret ettiği için saldırdıklarını söyledi. Gülahmet Türk de saldırıda kullanılan aracı Musa Şahin’den ödün aldıklarını, amaçlarının Özdağ’a saldırmak olmadığını ileri sürdü.

Saldırıda kullanılan araba, Musa Şahin’e ait.

Selçuk Özdağ’ın ifadesi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Yardımcısı Selçuk Özdağ ise ifadesinde 15 Ocak’ta saat 12.35 sularında Cevizlidere Mahallesi’nde bulunan evinden cuma namazı için çıktığını kaydetti. Kapının önünde genç bir kişi gördüğünü belirten Özdağ, şunları anlattı:

“Kendisine bakarak sağ tarafta bulunan aracıma doğru yöneldiğim esnada iki şahıs bir anda sopalarla bacaklarıma vurmaya başladılar. Ben döndüm ve şahıslara bağırmaya başladım O esnada kafama darbe aldım. Bu şahıslara bağırırken eşkalini tam hatırlamadığım bir şahsın, iki araç arasından bana silah doğrulttuğunu gördüm. Apartmanın köşesine kadar iki şahısla boğuşmaya devam ettim. O esnada aracımın şoförü de araçta beni bekliyordu. Ondan üzerime kayıtlı silahımı getirmesini istedim. Ancak şoförüm beni duymadığı için silahı getiremedi. Beni darbeden şahıslar bir anda kaçmaya başladılar. İki şahıs beni darpederken, biri de şoförümün araçtan inmesini engellemiş. O da değerleriyle birlikte önümden koşarak kaçtı.”

Ankara Gazetecisi

Ek bilgi:

Gülahmet Türk ve Abdurrahman Gülseren tutuklandı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın saldırıya uğramasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 2 kişi tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca saldırıya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Gülahmet Türk ve Abdurrahman Gülseren adlı 2 kişi gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 2 kişi Ankara Adliyesi’ne getirildi. Burada soruşturma savcısına ifade veren şüpheliler, nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Mahkeme, şüphelilerin “kasten yaralama” suçundan tutuklanmasına karar verdi.

Öte yandan diğer 3 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

MA