Selde kaybolan Derya Bilen’i arama çalışmaları sürüyor

Bursa’nın Kestel ilçesinde sele kapılarak kaybolan Derya Bilen’i (17) arama çalışmaları devam ediyor.

Bursa’nın Kestel ilçesinde sele kapılarak kaybolan Derya Bilen’i (17) arama çalışmalarına Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri tarafından devam ediliyor.  Bursa AFAD Müdürlüğü eş güdümündeki çalışmalara jandarma ve belediye ekiplerinin yanı sıra sivil arama kurtarma ekiplerinden de çok sayıda gönüllü katılıyor.

Deniz polisi ve Nilüfer Arama Kurtarma (NAK) dalgıçları tarafından dere yatakları ve çamurda da arama yapılıyor. Ekipler, Devlet Su İşlerine (DSİ) ait iş makineleriyle derenin dibinde biriken tortuları temizliyor. Dere güzergahı boyunca da arama gerçekleştiriliyor.

Çalışmalar, karadan arama kurtarma ekiplerinin yanı sıra iz takip köpekleri ve havadan da drone desteğiyle devam ediyor.

Ne olmuştu?

Kestel ilçesine bağlı kırsal Dudaklı, Narlıdere, Aksu ve Kayacık mahallelerinde 21 Haziran Pazar günü akşama doğru etkili olan kuvvetli sağanak sele yol açmıştı, yollar su altında kalmış, çok sayıda araç selde sürüklenmişti. Dudaklı Mahallesi’nde engelli Kader Akbaba’nın cenazesine ulaşılmış, Kayacık Mahallesi’nde sel sularına kapılan Ahmet, Türkan, Medine ve Nazime Bilen’in cansız bedenleri bulunmuştu.

Bölgede 33 binada hasar oluşmuş, 30 bin 500 dönüm tarım arazisi zarar görmüştü. Derya Bilen, sele kapılarak kaybolmuştu.

AA – BURSA