Selde kaybolan Derya Bilen’in 5 gün sonra cenazesine ulaşıldı

Bursa’nın Kestel ilçesinde sel sularına kapılarak kaybolan 17 yaşındaki Derya Bilen’in 5 gün sonra cansız bedenine ulaşıldı.  

Derya Bilen’in cenazesi memleketi Bingöl’e gönderildi.

Bursa’nın Kestel ilçesine bağlı Kayacık Mahallesi’ndeki selde kaybolan 17 yaşındaki Derya Bilen’i arama çalışmaları Bursa AFAD İl Müdürlüğü eş güdümünde, jandarma ve belediye ekiplerinin yanı sıra sivil arama kurtarma ekiplerince yapıldı. Çalışmamın 5’inci gününde Bilen’in cansız bedeni, Bursa Arama Kurtarma Spor Kulübü Derneği (BAKUT) ekiplerince olay yerinden yaklaşık 16 kilometre ötede Yıldırım ilçesi Samanlı Mahallesindeki su kanalının kenarındaki çalılıkların arasında bulundu.

Bilen’in olay yerindeki akrabaları ve yakınları, gözyaşı döktü. Baba Nezir Bilen, üzgün olduğunu belirterek arama çalışmalarına destek veren ekiplere teşekkür etti.

Bilen’in cesedi otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Otopsi işlemlerinin ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü gasilhanesine getirilen Bilen’in cenazesi, burada yıkandı.

Cenaze Bingöl’e gönderildi

Akraba ve yakınlarının yoğun katılımıyla cenaze namazı kılınan ve dualar edilen Bilen’in cenazesi, belediyeye ait araçla Yenişehir Havaalanı’na götürüldü. Buradan cenaze, yanında 10 akrabasıyla kargo uçağı ile memleketi Bingöl’e gönderildi.

Ne olmuştu?

İlçeye bağlı kırsal Dudaklı, Narlıdere, Aksu ve Kayacık mahallelerinde 21 Haziran Pazar günü akşama doğru etkili olan kuvvetli sağanak sele yol açmış; yollar su altında kalmış, çok sayıda araç selde sürüklenmişti.

Dudaklı Mahallesi’nde engelli Kader Akbaba’nın cenazesine ulaşılmış, Kayacık Mahallesi’nde sel sularına kapılan Ahmet, Türkan, Medine ve Nazime Bilen’in cansız bedenleri bulunmuştu. Derya Bilen ise sele kapılarak kaybolmuştu.

Bölgede 33 binada hasar oluşmuş, 30 bin 500 dönüm tarım arazisi zarar görmüştü.

AA – BURSA