Şenyaşar ailesi ‘adalet’ nöbetini Antep’e taşıdı

Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar, “adalet” nöbetini 102’nci gününde Antep’e taşıdı.

Kentteki siyasi parti ve sivil toplum örgütlerini ziyaret edecek aile, hukuki destek talebinde bulunacak. 

Emine Şenyaşar oğlu Ferit Şenyaşar ile “adalet” mücadelesine devam ediyor.

AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın adalet mücadelesi sürüyor.

Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde başlattıkları “adalet” nöbetini 102’nci gününde Antep’e taşıdı. Haftanın 5 günü Urfa’da “adalet” nöbetini sürdürecek olan Şenyaşar ailesi, haftanın bir günü ise farklı kentlere giderek siyasi parti ve sivil toplum örgütlerini ziyaret edecek. Aile, yapacağı ziyaretlerde hukuki destek talebinde bulunacak. 

Bu ziyaretlerin ilkini Antep’e gerçekleştiren Şenyaşar ailesi, Gaziantep Barosu, İHD, HDP, Gelecek Partisi, DEVA Partisi ve Saadet Partisi’ni ziyaret ederek, hukuki destek talebinde bulunacak. 

‘Üstünlerin hukukunu anlatacağız’

Antep’te yapacakları ziyaretler öncesi MA’ya konuşan Ferit Şenyaşar, “101 gündür Urfa Adliyesi önünde bir adalet mücadelesi veriyoruz. Bu mücadelemize bir farklılık katarak haftanın bir günü çevre illerde ziyaretler yapacağız.” dedi. Ziyaretlerde başta barolar olmak üzere sivil toplum örgütlerini, siyasi partileri ziyaret edeceklerini belirten Ferit Şenyaşar, şunları kaydetti:

“Şanlıurfa Adalet Sarayı’nda hukukun nasıl katledildiğini, nasıl üstünlerin hukukunun uygulandığını herkese anlatacağız. Bu mücadelemiz devam edecek. Haklı mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Katiller cezaevine gidene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.” 

Mücadelemizi tüm Türkiye’ye duyurmak istiyoruz’

Şenyaşar ailesi sosyal medya hesabı Twitterdan da #ŞenyaşarAilesiAdaletİstiyor etiketiyle şu paylaşımda bulundu:

“Adalet mücadelemizin 102’nci günündeyiz. Mücadelemizi sadece Şanlıurfa Adalet Sarayının önünde değil, tüm Türkiye’de duyurmak istiyoruz. Bugün Gaziantep Barosunu ve Gaziantep’te bulunan kurumları ziyaret edeceğiz. Gittiğimiz her yerde adaleti neden aradığımızı anlatacağız. Çünkü uğradığımız zulmün ancak adalet gerçekleştiğinde sona ereceğini biliyoruz.”

MA – URFA