Şenyaşar ailesi: Adaletin mesaisi olmaz

Urfa Adliye binası önünde “Adalet” mücadelesini sürdüren Şenyaşar ailesi, eylemlerinin 72. gününde kamuoyuna davanın takipçisi olma çağrısında bulundu.

Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar “Adaletin mesaisi olmaz. Adliye açık olsun ya da olmasın haklı bir davamız var” dedi.

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınlarının saldırısı sonucu 2018 yılında eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, sorumluların yargılanması talebiyle Urfa Adliye binası önünde başlattığı “adalet” nöbeti 72’nci gününde devam ediyor.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle resmi tatil olmasına rağmen sabahın erken saatlerinde kapalı olan adliye binası önüne gelen aile “Suruç Devlet Hastanesi’nde katliam yapıldı adalet istiyoruz”, “Sadece tarafsız adalet istiyoruz”, “Adaletin sağlandığı gün ile uyanmak istiyoruz”, “Adalet illaki adalet” yazılı dövizleri yere bırakarak, eylemlerini başlattı. Adliye içinde bulunan polisler ailenin adliye bahçesinde oturmasına izin vermemesi üzerine aile eylemlerini bahçe kapısının önüne taşıdı.

‘İnsanlık da bunu kabul etmiyor’

 Saldırıda yaralı kurtulan Ferit Şenyaşar, adliyede mesai olmamasına rağmen bina önüne geldiklerinin altını çizerek, “72 gündür bir adalet mücadelesi veriyoruz. Bugün resmi tatil ama diyoruz ki adaletin mesaisi olmaz. Adliye açık olsun ya da olmasın haklı bir davamız var. Ailemize karşı bir katliam yapıldı ve failler hala serbestçe meydanlarda dolaşıyor. Bunu kabul etmiyoruz, insanlık da bunu kabul etmiyor. Adliye önündeyiz adil bir yargılama yapılana kadar da bu haklı mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. ‘Ben insanım’ diyen vicdan sahibi herkesi bu davanın takipçisi olmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

‘Cezasızlıkla ödüllendiriliyor’

Aile sanal medya hesaplarından, “Bugün 19 Mayıs. Adaletin mesaisi olmaz. Mücadelemiz 72’nci günde. Babamız ve kardeşlerimiz hastanede öldürüldü. 3 yıldır failler meydanlardadır, failler cezasızlıkla ödüllendiriliyor” mesajı paylaştı.

MA / URFA