Şenyaşar Ailesi bir bayramı daha adaletsizlikle karşılıyor

Bir bayramı daha Urfa Adliyesi önünde karşılayan Şenyaşar Ailesi, “Zulüm altında bayram olmaz” açıklaması yaptı.

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, 9 Mart’ta Urfa Adliyesi önünde “Adalet” talebiyle başlattığı nöbet eylemi, 133’üncü gününde devam ediyor. Şenyaşar ailesi, Kurban Bayramı arifesinde de adliye önünde adalet arayışını sürdürdü.

‘Zulüm altında bayram’

Nöbet eylemlerine ilişkin konuşan Ferit Şenyaşar, “Yarın Kurban Bayramı’dır. Biz zulüm altında yaşıyoruz. Zulüm altında bir bayram nasıl olur? Yaşayanlar bilir. Bunu kimsenin de yaşamasını istemiyoruz. 3 insanımız devlet hastanesinin içinde katlediliyor. Bir kardeşime de hukuksuzca 38 yıla yakın hapis cezası verildi. Ve 3 yıldır tek kişilik bir hücrede tutuluyor. Annemle burada adalet mücadelemizi sürdürüyoruz. Anlatılmaz bir zulüm altında yaşıyoruz. Bu zulmün son bulmasını istiyoruz. Bayramdan sonra mücadelemizi daha da büyüteceğiz. Cumhuriyet savcıları görevini yapmayacaksa, o koltuklarda oturmasınlar. Mücadelemizi sürdürmede kararlıyız” dedi.

‘Anne adalet peşinde’

Ailenin sanal medya hesabında ise şu paylaşım yapıldı: “Herkes Kurban Bayramı telaşında, Anne adliye önünde ADALET peşinde.. Zulüm altında bayram olmaz! Zulme ortak olan yetkili savcılara da iyi bayramlar…”

HDP VE ESP’den aileye ziyaret

Adalet Nöbeti tutan aileye dayanışma ziyaretleri de sürüyor. Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Eş Genel Başkanı Beycan Taşkıran, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa İl Eşbaşkanı Çiğdem Karakeçili, Haliliye İlçe Eşbaşkanı Müslüm Arslan ile Barış Annesi Hadle Oğur nöbetteki anne ve oğluna desteğe geldi.

Şenyaşar ailesi gelen isimlere sürdürdükleri nöbetleri ve yaşadıkları hakkında aktarımlarda bulundu.

Ziyaretine dair konuşan ESP’li Beycan Taşkıran, gittikleri her yerde ‘Suruç için adalet, Şenyaşar ailesi için de adalet’ dediklerini dile getirerek, tutuklu kaldığı dönemde buraya daha önce ziyaretinde yaptığı konuşmaların iddianameye suç delili olarak eklendiğini ifade etti.

Taşkıran, “Şenyaşar ailesinin adalet mücadelesinde taraf olmak bir suç olarak isnat edilmeye çalışıldı. Biz bunu onurlu bir görev olarak görüyoruz. Biz Gezi, Suruç, Ankara Gar Katliamı, Roboski aileleri ve sizin yanınızdayız. Katliamlara karşı tutum almak, mücadele etmek asla suç değildir. Bu meşru bir haktır. Her zaman sizin yanınızdayız. Gittiğimiz her yerde sizin adalet mücadelenizi dile getiriyoruz. Ne yapacaksak birlikte yapma çabasındayız. Sizin acınız bizim acımızdır” dedi.

ESP ve HDP’liler ziyaretlerinde adliye önünde bir süre aileyle birlikte nöbet de tuttu.

MA / URFA