Şenyaşar ailesi: Haklı talebimizden vazgeçmeyeceğiz

Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar, “adalet” talebiyle sürdürdüğü oturma eyleminin 18’inci gününde Balıklıgöl’ü ziyaret etti.

Şenyaşar ailesinin, dava dosyasına bakan savcıyla görüşmek üzere adliye binası içinde beklediği belirtildi.

Fotoğraf: @senyasarailesi

Urfa’nın Suruç İlçesi’nde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının işyeri ve hastane saldırılarında eşi Hacı Esvet Şenyaşar ve çocukları Adil ile Celal’i kaybeden, Fadıl adlı oğlu tutuklanan Emine Şenyaşar’ın oğlu Ferit Şenyaşar ile oturma eylemi 18’inci gününe girdi.

‘Haklı talebimizden vazgeçmeyeğiz’

Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar, sabahın erken saatlerinde önce tarihi Balıklıgöl’ü ziyaret ederek, “adalet” taleplerini dile getirdi. Şenyaşar ailesinin sosyal medya hesabı Twitterda yaptığı paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

“Bugün Hz. İbrahim’in makamında Allah’ın şaşmaz adaletine sığınarak ADALET mücadelemizi başlattık. Tüm engellemelere rağmen haklı talebimizden vazgeçmeyeceğiz. ADALET talebimiz 18. günde devam ediyor…”

MA’nın geçtiği bilgilere göre ise; Balıkgöl’ü ziyareti sonrası Şanlıurfa Adalet Sarayı’na giden Emine ve Ferit Şenyaşar, saat 16.00’da dosya savcısıyla görüşmek üzere adliye binası içerisinde bekliyor.

Yeni1Mecra