Şenyaşar ailesinin ‘adalet’ arayışı 40. gününde

Şenyaşar ailesi, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle oturma eylemlerinin 40’ıncı gününde Şanlıurfa Adalet Sarayı önüne gidemedi.

Ferit Şenyaşar, saldırılarda öldürülen abisi ve iki kardeşinin mezarını ziyaret ederek, adalet talebini yineledi.

Ferit Şenyaşar, saldırıda öldürülen babası ve iki kardeşinin mezarlarını ziyaret etti.

Urfa’nın Suruç İlçesi’nde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının işyeri ve hastane saldırılarında eşi Hacı Esvet Şenyaşar ve çocukları Adil ile Celal’i kaybeden, Fadıl adlı oğlu tutuklanan Emine Şenyaşar, oğlu Ferit Şenyaşar ile “adalet” mücadelesine devam ediyor.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı tedbir amaçlı uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar, eylemlerinin 40’ıncı gününe evlerinde devam ediyor.

‘Vicdanı olan insanları davamıza sahip çıkmaya çağırıyoruz’

MA’nın geçtiği bilgilere göre; Ferit Şenyaşar, öldürülen babası ve iki kardeşinin Suruç Asri Mezarlığı’nda bulunan mezarlarını ziyaret etti. Mezarlık ziyaretinden konuşan Ferit Şenyaşar, adalet talebini yineleyerek şunları ifade etti:

 “Bugün sokağa çıkma yasağı olduğu için Adliye binası önüne gidemedik. Onun yerine Suruç Devlet Hastanesi’nde katledilen 3 insanımızın kabrini ziyaret etmeye geldik. Milletvekili Yıldız ve akrabaları tarafından 3 insanımız Suruç Devlet Hastanesi’nde katledildi. Olayın üstünden 3 yıl geçti katliam yapanlardan tutuklu yok. Adalete olan inancımızı yitirmeyeceğiz, adalet istemeye devam edeceğiz. Vicdanı olan insanları davamıza sahip çıkmaya çağırıyoruz.”