Şenyaşar ailesinin ‘adalet’ nöbeti 112. gününde

Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde başlattığı ‘adalet” nöbeti 112. gününde de devam ediyor. 

AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın “adalet” mücadelesi sürüyor.

Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde başlattıkları “adalet” nöbetini 112’nci gününde de sürdürüyor. Nöbet eylemine ilişkin konuşan Ferit Şenyaşar, şunları ifade etti:

“Herkes davamızdan haberdar. Yaptığımız tüm ziyaretlerde zulme uğradığımız dile getiriliyor. Son olarak İstanbul Baro Başkanı’nı ziyaret ettik. Davamızı takip edeceklerini söylediler. Mücadelemiz sürüyor. Büyük bir kamuoyu oluştu ve gittikçe büyüyor. Bu dayanışma bize direnme gücü veriyor. Dayanışma için herkesi buraya bekliyoruz”

Şenyaşar ailesinin sosyal medya hesabı Twitterda, hastanede ambulansa yapılan saldırı ve ambulansın emniyet müdürlüğündeki nakil zorunluluğuna dair tutulan tutanak paylaşıldı. 

Paylaşımda, şu ifadeler kullanıldı:

“Kamu binasında bir seçilmiş ailesi ile birlikte üç insanı öldürüp katliam yapıyor. ‘Üç yıldır davanın açılmaması hukuka uygundur’ diyen Şanlıurfa Adalet Sarayının (!) önünde 112. günde adalet mücadelemiz devam ediyor… Resmi belge ve insanlık suçu.”

MA – URFA