Şenyaşar ailesinin ‘adalet’ nöbeti 114. gününde

Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şanyaşar, Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde başlattıkları “adalet” nöbetini 114’üncü gününde de sürdürüyor.

AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın “adalet” mücadelesi sürüyor.

‘Oğlum 3 yıldır tek kişilik bir odada tutuluyor’

Emine ve Ferit Şenyaşar, Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde başlattıkları “adalet” nöbetini 114’üncü gününde de sürdürüyor. Elazığ Cezaevi’nde 3 yıldır tutuklu bulunan oğlu Fadıl Şenyaşar ile haftalık telefon görüşmesi yapan Emine Şenyaşar, konuşmasının ardından şunları ifade etti: 

“Oğlum 3 yıldır tek kişilik bir odada tutuluyor. Babası, kardeşleri hepsi öldü. Cezaevinde durumu nasıl olabilir ki? Elimizden bir şey gelmiyor. Ankara, İstanbul her yere gittik olmadı. Ailemi yok ettiler, hala içleri soğumamış. Bu oğlumu da cezaevinde çürütüyorlar. Adliye bahçesini bile bize yasakladılar. Bize zulüm yapılıyor.”  

‘Kardeşim de adaletin sağlanacağı günü bekliyor’

Haksızlığa ve adaletsizliğe uğradıklarını anlatan Ferit Şenyaşar da, “Kardeşim hukuksuz bir şekilde 3 yıldır tek kişilik bir hücrede tutuluyor. O da adaletin sağlanacağı günü bekliyor. Umudunu yitirmiyor ve direniyor. Onun sesini burada duyurmaya çalışıyoruz. Zulmün bir an önce son bulması için mücadele ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Şenyaşar ailesi bir tarafından sosyal medya hesaplı Twitterdan seslerini duyurmaya çalışıyor. Bugün Twitterdan yapılan paylaşımda şu ifadeler kullanıldı:

“Adaletsizlikten büyük vebal olabilir mi? Bu feryadımızı ne zaman duyacaksın? Ey Adalet!!!”

Yeni1Mecra