Şenyaşar ailesinin ‘adalet’ nöbeti 115. gününde

Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar’ın Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde başlattıkları “adalet” nöbeti 115’inci gününde.

Fotoğraf: MA

AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın “adalet” mücadelesi sürüyor.

Sabahın erken saatlerinde Şanlıurfa Adalet Sarayı önüne gelen Emine ve Ferit Şenyaşar, “adalet” nöbetlerine 115’inci gününde de devam ediyor. Nöbet eyleminde “Bir anne 115 gündür Şanlıurfa Adalet Sarayı’nın önünde adalet nöbeti tutuyor. 2 evladı ve eşi hastanede katledildi. Katliamın içinde milletvekili olduğu için 3 yıldır dava açılmıyor” yazılı döviz yer alıyor.

Şenyaşar ailesi, eylem sırasında adliyeye gelen yurttaşlara ve avukatlara verdikleri adalet mücadelesi hakkında bilgi veriyor.

‘Adalet mutlaktır’ mesajı

Şenyaşar ailesinin sosyal medya hesabı Twitterdan da Hacı Esvet Şenyaşar ile oğulları Adil ve Celal Şenyaşar’ın katledildiği Suruç Devlet Hastanesi’nin fotoğrafını Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Meclis Genel Kurulu etiketlenerek paylaşıldı. Paylaşımda şu ifadeler kullanıldı:

“Devletin Hastanesinde katliam yap, sonra bayrağı arkasına al poz ver! Bayrak ortak değerdir. Katliamın üstünü örtmek için değil! Herkes her şeyin farkında, ADALET mutlaktır. Bir gün tecelli edecektir.”

Kaynak: MA