Şenyaşar ailesinin ‘adalet’ nöbeti 154. gününde

Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar’ın Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde başlattığı “adalet” nöbeti 154. gününde de devam ediyor.

 AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, “adalet” mücadelesi sürüyor. Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar, sabahın erken saatlerinde adliye önüne gelerek “adalet” nöbetlerine 154. gününde de devam ediyor.

’23 kişi yargı önüne çıkarılsın’

Mezopotamya Ajansı’na konuşan Ferit Şenyaşar, eylemlerini kararlılıkla sürdürecekleri mesajını vererek, şunları ifade etti:

“Milletvekili ve ailesi tarafından hastanede bir katliam yapıldı. 3 insanımız linç edilerek katledildi. Olay üzerinden 3 yıl 2 ay geçti. Katliamı yapanlar bellidir. Savcı ile yaptığımız görüşmede savcı bize ‘Saldırıda yer alan 23 kişiyi tespit etmişiz’ ifadelerini kullandı. Biz de şunu söylüyoruz. Türkiye devleti hukuk devleti ise bu 23 kişi yargı önüne çıkarılsın ve tutuklansın. Gerekli cezayı alsınlar, biz de evimize gideriz.”

Annesi Emine Şenyaşar’ın 65 yaşında zulüm altında yaşadığını söyleyen Ferit Şenyaşar, “Türkiye’de zerre kadar adalet varsa, savcılarda vicdan varsa, bu adaleti sağlarlar. Yargı üzerinde siyasi baskı varsa, savcıların gereğini yapmasına izin verilmiyorsa koltuklarında oturmasınlar.” dedi.  

Şenyaşar ailesinin adına açılan sosyal medya hesabı Twitter’da da şu paylaşım yapıldı:

“Türkiye’nin birçok yerinde hukuksuzluklar var. Kimse bunu inkâr edemez. Ama Şanlıurfa Adalet Sarayı, yapılan hukuksuzlukla birinciliği elinde bulunduruyor. (3 insan hastanede katledilmiş 3 yıldır iddianame yok.) Eşit yurttaşlık bu mudur?.”