Şenyaşar ailesinin ‘adalet’ nöbeti 156. gününde

Emine Şenyaşar’ın sağlık sorunları nedeniyle katılamadığı Şanlıurfa Adalet Sarayı önündeki “adalet” nöbetini oğlu Ferit Şenyaşar 156. gününde de sürdürüyor.

Şanlıurfa Milletvekili AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısında eşini ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın “adalet” mücadelesi devam ediyor.

MA’nın geçtiği bilgilere göre; Emine Şenyaşar’ın sağlık sorunları nedeniyle katılamadığı Şanlıurfa Adalet Sarayı önündeki “adalet” nöbetini 156’ncı gününde oğlu Ferit Şenyaşar sürdürüyor. Ferit Şenyaşar, saldırıda öldürülen babası ve iki kardeşinin fotoğraflarının bulunduğu ve üzerinde “14.07.2018 tarihinde Suruç Devlet Hastanesinin içinde baba ve 2 oğlu katledildi. 3 yıldır tek tutuklu yok. Üstünlerin hukuku son bulsun herkes için adalet” yazılı pankartı adliye binasının bariyerlerine astı. 

‘Adalet Bakanı bu olayı görmezden gelemez’

Annesi Emine Şenyaşar’ın sağlık sorunlarının gittikçe katlandığını ve endişeli olduklarını söyleyen Ferit Şenyaşar, şunları ifade etti:

“İktidar partisinin milletvekili, hastanenin içinde dünyanın gözü önünde bir katliam yapmıştır. İşin içinde milletvekili olduğu için davayı açacak bir savcı yok. Tüm kapılar kapatılmıştır. Adalet Bakanı kafasını kuma gömerek, bu olayı görmezden gelemez. Çünkü 7 yaşından 70 yaşına kadar herkes milletvekili ve yakınlarının bir katliam yaptığını biliyor. İktidar partisinin milletvekilleri, bu katliam için bizimle görüşüp, katliamı kınamıştır.”

‘Bu zulmün son bulmasını istiyoruz’

Milletvekili Yıldız’ın arkasında AKP’nin kurucu üyelerinin olduğunu savunan Ferit Şenyaşar, “Yakında seçim süreci başlayacak. Bu seçilmişler nasıl halkın içine inecek? Bir anne 156 gündür adliye önünde beklerken, nasıl bu halkla buluşacak? Merak ediyoruz. Adaletsizliğin ve bu zulmün bir an önce son bulmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Şenyaşar ailesinin sosyal medya hesabı Twitterdan Adalet Bakanlığı etiketlenerek şu paylaşım yapıldı:

“Seçilmişler gidicidir. Seçilmişlerin talimatlarına göre hareket eden yargı mensupları bu kirli ihale size kalacak. Bir seçilmiş ve ailesi Suruç Devlet Hastanesi’nde katliam yapmış. Urfa halkı başta olmak üzere bütün dünya bunu biliyor.”